×
TOPZINE.cz

Vanessa-Mae zahájí v České republice své letošní turné. Prvními zastávkami budou Praha a Ostrava

FOTO: Vanessa-MaeVšichni, které okouzlily neotřelá interpretace klasických skladeb a originální styl této světoznámé houslistky, by si měli do svých diářů zapsat datum 18. října 2010. Toho dne totiž ve 20 hodin začne Vanessin koncert v pražské O2 aréně. O den později zahraje virtuoska ze Singapuru v ČEZ aréně v Ostravě.

FOTO: Vanessa-Mae
Vanessa-Mae navštíví v říjnu Prahu a Ostravu, Zdroj: pořadatel koncertů

Vanessa-Mae plánuje přijet do České republiky již několik dní před svým vystoupením, Matička Praha ji totiž uchvátila. I proto se rozhodla zahájit své letošní turné právě zde. Spolu s ní a její doprovodnou kapelou navíc vystoupí také 12členná smyčcová sekce složená z členů Českého symfonického orchestru.

Češi se mohou těšit na průřez tím nejlepším z Vanessiny tvorby, nebudou samozřejmě chybět hity jako Storm, Destiny, White Bird, Bachova Toccata a Fuga a Vivaldiho Čtyři roční období.

Vanessa-Mae, celým jménem Vanessa Mae Vanakorn Nicholson, se narodila 27. října 1978, tedy ve stejný den jako legendární houslista Nicolo Paganini. Narodila se sice v Singapuru, ale její otec byl z Thajska a matka z Číny, Vanessa navíc vyrostla v Anglii a má i britské občanství. Její nadání se projevilo již ve velmi útlém věku, umělecky debutovala v pouhých deseti letech po boku Britské filharmonie.

Největší slávu jí ale přinesly její fúze klasické a populární hudby. Mnoho hudebních kolegů ji sice zatracuje pro kacířství, se kterým nakládá s vážnou hudbou a jejími stěžejními díly, její styl nicméně slaví velký úspěch: do dneška prodala již přes 10 milionů desek ve více jak 100 zemích světa. A právě díky Vanesse mohly miliony fanoušků MTV objevit například Bachovu Fugu.

Vanessa-Mae spolupracuje i s mnoha významnými zpěváky, připravuje znělky světových sportovních událostí a její hudbu mohou znát i filmoví fanoušci. Úspěchy slaví i v jiných oblastech než v hudbě, časopisem People byla zařazena mezi 50 nejkrásnějších lidí světa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..