×
TOPZINE.cz

V neděli se rozloučí v pražské zoo s gorilou Mojou. Stěhuje se do Španělska

FOTO: Gorila MojaV polovině října Moja odejde do Španělska. Vzhledem k její velké popularitě uspořádá pražská zoo Loučení s Mojou, kterého se zúčastní i Lucie Bílá.

FOTO: Moja a Kiburi
Moja měla v Praze šanci naučit se dovednostem budoucí matky, Foto: Tereza Šindelářová, Zoo Praha

Zanedlouho gorila nížinná Moja odejde do španělského Cabárcena. Je totiž ve věku, kdy samice opouštějí svou rodinu a zakládají vlastní. Protože je Moja mezi návštěvníky zahrady populární, rozhodla se jí pražská zoo uspořádat tuto neděli speciální rozlučku.

Nyní sedmiletá Moja se narodila gorilám Richardovi a Kijivu 13. prosince 2004. Její jméno znamená ve svahilštině první nebo jednička, je totiž prvním gorilím mládětem narozeným v České republice.

FOTO: Gorila Moja
Gorila Moja, Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Loučení s Mojou začne ve 14 hodin u Pavilonu goril. Dagmar Havlová, kmotra Moji, pronese přání z videozáznamu. Osobně se programu zúčastní Lucie Bílá, která se stala interpretkou Mojiných příběhů na pohádkových CD. Během rozlučky ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek spolu s kurátorem savců Pavlem Brandlem prozradí podrobnosti k odjezdu Moji.

Jako památka na Moju se budou prodávat speciální pohlednice, které bude možno orazit otiskem jejího prstu. Loučení se ponese ve španělském duchu, můžete se těšit například na ukázky flamenca. Děti budou moci ochutnat speciální Mojito a v 16 hodin se v maskách mohou vydat na Ples zvířat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..