×
TOPZINE.cz

TV tipy: Ponorka nebo Občan Kane

 

Ve 12. týdnu na příznivce filmů české televize políčily past v podobě válečného filmu Ponorka či příběhu fiktivního magnáta Kanea. Mezi další tipy Ivy Ondrůšové patří například Kmotr II či Poslední skaut.

 

Pondělí 16. března

Kmotr II (ČT 1; 22:25): navazující pokračování k filmu Kmotr, který získal celosvětový úspěch. Film pojednává o vzestupech a pádech mafiánské ságy rodiny Corleonů. O kvalitách filmu svědčí i to, že mu bylo uděleno šest Oskarů.

Režie: Francis Ford Coppola (1974)

Po půlnoci

Iberia (ČT 2; 00:40): taneční film, který vzdává poctu Španělsku, flamenku a jeho nejlepším tanečníkům a muzikantům.

Režie: Carlos Saura (2005)

Ostatní: Film point (ČT 2; 23:40): seznámení s tvorbou studentů českých filmových škol.

 

Úterý 17. března

 

Malý zloděj, velký zloděj (ČT 2; 20:30): svižná komedie o čtyřech kamarádech, kteří se v době hypoteční krize rozhodnout vyloupit banku. Akce rozjíždí podle plánu, přesto nastává zádrhel: nejsou první, kdo měl stejný nápad.

Režie: Alejandro Saderman (1998)

 

Středa 18. března

 

Ceremoniář (ČT 1; 23:00): groteskní příběh o muži, který se náhodou ocitl v nejvyšších mocensko-politických kruzích a stal se tak účastníkem nebezpečné hry.

Režie: Jiří Věrčák (1996)

 

po půlnoci

Občan Kane (ČT 2; 00:05): příběh je založen na postavě fiktivního magnáta Kanea, jehož posmrtný portrét se snaží vytvořit novinář Thompson. Ten v průběhu pátraní postupně odhaluje jeho tajemství. Snímek vzbudil v době svého uvedení velký skandál. Film se dodnes řadí mezi jedny z nejlepších filmových počinů.

Režie: Orson Welles (1941)

Čtvrtek 19. března

 

Brazil (ČT 2; 23:15): snímek je inspirovaný Orwellovým románem 1984 a nese v sobě satiru, parodii, fantaskní motivy i dadaisticky roztodivné citace. Děj se odehrává v těžko definovatelném období v blíže neurčené zemi. Hlavní hrdina, nesmělý úředník Sam Lowry, hledá v hyperbyrokratizované společnosti kousek naděje na lepší život.

Režie: Terry Gilliam (1985)

Pátek 20. března

Vražedné hospodyně (ČT 1; 23:00): Černá komedie z manželského života pro otrlé povahy. Potěší zejména příznivce almodóvarovské, či tarantinovské poetiky, ale i všechny ty, kdo se umí trablům života zdravě smát.

Režie: Javier Reboll (2001)

Ostatní: Noc filmových nadějí (Nova; 23:50): přehlídka nejlepších animovaných studentských filmů

Ajťáci (ČT 1; 23:10): Kultovní britský komediální seriál o třech skvělých IT smolařích a jejich nadřízených.

Sobota 21. března

Mravenec Z (ČT 1; 10:30): americká animovaná dobrodružná komedie z produkční dílny Stevena Spielberga. Snímek zaujme svým vtipem, originalitou a pozoruhodnými vizuálními efekty.

Režie: Eric Darnell, Tim Johnson (1998)

Zlatá šedesátá – Jan Švankmajer (ČT 2; 20:00) a pásmo Jana Švankmajera (ČT2, 21:00) zahrnuje animovanou filmy Historia naturae, Byt, Piknik s Weismannem, Zahrada, Tichý týden v domě, Kostnice.

Mission: Impossible 3 (Nova; 20:00): Mission: Impossible a Tom Cruise. Dva filmové pojmy, které se staly do určité míry synonymem. Tajný agent Ethan Hunt má tentokrát za úkol osvobodit unesenou agentku ze spárů nebezpečného obchodníka se zbraněmi.

Režie: Jeffrey Jacob Abrams (2006)

Ponorka (ČT 1; 21:55): válečný film o mladých mužích, kteří byli svedeni nacistickou propagandou a zlákáni zázrakem techniky. Jejich prvotní touha po dobrodružství se mění v touhu přežít. Česká televize poprvé uvádí delší režisérskou verzi snímku.

Režie: Wolfgang Petersen (1981)

 

Poslední skaut (Prima; 22:10): akční thriller o soukromém detektivovi, který neochrání svou klientu před zabijáky. S jejím přítelem začne pátrat po vrazích.

Režisér: Tony Scott (1991)

po půlnoci

Vetřelec 3 (Prima; 00:20): důstojník Ripleyová jako jediná přežije nouzové přistání vesmírné lodi na planetě, na níž jsou uvězněni nejhorší zločinci světa. Brzy se v však ukáže, že kromě ní, přežil i někdo další.

Režie: David Fincher (1992)

 

Ostatní: Ceny Anděl 2008 (ČT 1; 20:00): přímý přenos udílení výročních hudebních cen Akademie populární hudby.

ČT Live – I. Kelarová a I. Bittová (ČT 2; 03:05)

Ladí neladí (ČT 2; 04:30) hudební pořad s dvěma skupinami (Phurikane gil’a, Gulo Čar), několika hudebními publicisty a živým hraním

Neděle 22. března

Mezi dvěma ohni (ČT 2; 22:20): komorní příběh zvláštního přátelství mezi samotářským námořníkem a desetiletou holčičkou. Tento citlivě natočený snímek získal několik ocenění na festivalech.

Režie: Marion Hänsel (1995)

Prvotní strach (Nova; 22:15): arogantní a mocný právník Martin Vail se ujímá případu obhajoby mladého ministranta Aarona Stamplera, který je podezřelý z vraždy biskupa. Vail slepě věří v jeho nevinnu, kterou se snaží za každou cenu dokázat.

Režie: Gregory Hoblit (1996)

 

Po půlnoci

 

Divoké dny (Nova; 01:45): snímek vypraví o rodinné cestě tří generací, aby objevili pravdu či fikci o dědových svérázných vyprávěních, které jeho syn nesnáší a jeho vnuk miluje.

Režie: David M. Evans (2003)

Ostatní: Večer na téma… Poselství z Tibetu (ČT 2, 20:00): dlouholetý problém utlačovaného TibetuDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..