×
TOPZINE.cz

TV tipy: Osudový dotek, Akta X, Hříšný tanec, Den poté

Za pozornost stojí poetický snímek Matka a syn zachycující nejen pocity hlavních protagonistů, ale i krásnou přírodu. Prodloužený víkend nabízí hned několik filmových „chuťovek,” které stojí za to zhlédnout. Ať už se jedná o thriller Osudový dotek nebo komedii Bokovka.

Tipy na tento týden:

Středa 29.4.:                         Kobova garáž (ČT 1; 23:25)

Pátek 1.5.:                          Strašidelné léto (ČT 1; 23:50)

Sobota 2.5.:                         Romeo a Julie (ČT 1; 21:20)

Pondělí 27. dubna

Klub sebevrahů (HBO 2; 20:20): tři muži se nezávisle na sobě chystají jedné noci spáchat sebevraždu kvůli zničenému životu. Jenže jejich pokus se nezdaří a všichni tři se setkávají při terapeutickém sezení. A jejich  psycholožka má k nim blíž, než si myslí.

Žánr: komedie

Hrají: Fernando Tejero, Lucía Jiménez, Manuela Velasco

Režie: Roberto Santiago (2007)

Samotář (ČT 1; 22:25): komisař Stan chce odejít do policejního důchodu do chvíle, než dojde k brutálnímu zastřelení jeho parťáka Simona. Stan je rozhodnut jeho smrt pomstít.

Žánr: thriller / krimi

Hrají: Jean – Paul Belmondo, Jean – Pierre Malo

Režie: Jacques Deray (1987)

po půlnoci

Matka a syn (ČT 2; 00:35): film vyjadřuje silný citový vztah mezi vážně nemocnou matkou a jejím synem, pro které je těžké se smířit s přicházející smrtí. Avšak mají víru, že existuje naděje v dimenzích, které přesahují pozemský život člověka.

Žánr: poetický / drama

Hrají: Alexej Ananišnov, Gudrun Geyer

Režie: Alexander Sokurov (1997)

Úterý 28. dubna

Navždy mladý (Nova; 09:30): Daniel se rozhodne pro experiment s hibernací kvůli své milované Helen, která upadla do kómatu. Jenže pokus se zvrtne a Daniel se znovu probouzí o padesát tři let později. Přesto je plně rozhodnut svou Helen najít.

Žánr: dobrodružný / romantický / sci-fi / komedie

Hrají: Mel Gibson, Jamie Lee Curtis, Elijah Wood

Režie: Steve Miner (1992)

Akta X (HBO; 19:30): na základě úspěšného televizního seriálu byl natočen celovečerní film, v němž se agenti Mulder a Scullyová snaží rozluštit tajemství související s podivným výbuchem v Dallasu. Zločin by mohl být spjat s pokusem o kolonizaci Země mimozemšťany.

Žánr: sci-Fi / thriller / akční

Hrají: David Duchovny, Gillian Anderson

Režie: Rob Bowman (1998)

V poslední chvíli (Nova; 22:50): Gene Watson má devadesát minut na to, aby zabil guvernérku státu Kalifornie, jinak jeho dcera zemře. Genovi se však nedaří nikoho přesvědčit o jeho zoufalé situaci a čas se mu nebezpečně krátí.

Žánr: thriler / krimi / drama

Hrají: Johnny Depp, Charles S. Dutton

Režie: John Badham (1995)

Středa 29. dubna

Herec (ČT 1; 10:50): děj filmu se odehrává během okupace v divadelním prostředí, jehož protagonisté jsou podezírání z tisknutí protinacistických letáků a z ukrývání parašutisty.       Do divadla zrovna přichází herec Kytar, který je postaven před nejtěžší volbou svého života.

Žánr: drama

Hrají: Luděk Munzar, Vladimír Brabec

Režie: Alois Müller (1988)

Divoká krása (Prima; 23:15): Barbařino manželství se od samého počátku rozpadá. Jedinou útěchou je jí její syn, který má sklony k homosexualitě. Ten však nejvíce trpí věčnými hádkami mezi rodiči a k následné tragédii už nelze zabránit.

Žánr: drama

Hrají: Julianne Moore, Stephen Dillane

Režie: Tom Kalin (2007)

Kobova garáž (ČT 1; 23:25): novinář, který sbírá materiál pro reportáž z výchovného ústavu, vypráví příběh mladých zločinců, jejichž životy se osudově protnou s příběhem osmnáctileté Simony. Film byl natočen na základě románu Zdeňka Zapletala.

Žánr: drama

Hrají: Pavel Kříž, Veronika Freimanová, Valérie Zawadská

Režie: Jindřich Procházka (2002)

Čtvrtek 30. dubna

Letíme do Ria (ČT 1; 09:00): muzikál, ve kterém se poprvé setkala legendární taneční dvojice. Snímek zachycuje romantickou lásku v oblacích na pozadí brazilských rytmů.

Žánr: komedie / muzikál / romantický

Hrají: Dolores del Rio, Ginger Rogers

Režie: Thornton Freeland (1933)

Listopadová romance (Nova; 09:30): Sara má pravidelný rituál a to ten, že každý měsíc začne nový milostný vztah. Novým kandidátem je bohatý, ale trochu nudný Nelson, který o Saru vážně začne usilovat. Jenže netuší, že za jednáním Sary je skryto tajemství.

Žánr: komedie / drama / romantický

Hrají: Keanu Reeves, Charlize Theron

Režie: Pat O’Connor (2001)

Bernard a Doris (HBO; 18:20): příběh odkrývající tajemství neobvyklého přátelství mezi bohatou dědičkou tabákového impéria Doris Dukeové a jejím komorníkem, který se stává     po její smrti správcem mnohamilionového jmění.

Žánr: komedie / drama

Hrají: Susan Sarandon, Ralph Fiennes

Režie: Bob Balaban (2007)

Pátek 1. května

Hříšný tanec (Nova; 20:00): Frances, zvaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Zde se seznámí nejen s tanečním instruktorem Johnnym, do kterého se zamiluje, ale také s divokým rytmem tance.

Žánr: romantický / drama / hudební

Hrají: Jennifer Grey, Patrick Swayze

Režie: Emile Ardolino (1987)

Bokovka (Prima; 21:15): dva přátelé se rozhodnou podniknout výlet do vinic, kde se setkají se

dvěma krásnými ženami. Jejich společnost jim však nečekaně změní pohled na svět.

Žánr: romantický / komedie / drama

Hrají: Paul Giamatti, Thomas Haden Church

Režie: Alexander Payne (2004)

Strašidelné léto (ČT 1; 23:50): dva slavní básnici, kteří se svými přáteli u Ženevského jezera tráví společný čas filozofickými debatami, rozjímáním o umění, sexem a drogami.              Pod vlivem těchto událostí pak vznikala díla, která se zapsala do historie literatury.

Žánr: drama

Hrají: Alice Krige, Eric Stoltz

Režie: Ivan Passer (1988)

Ostatní: Brno Open 2009 (ČT 1; 18:00): záznam z mezinárodní soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích.

Dlouhý půst Marty Kubišové (ČT 2; 23:50): dokument o Martě Kubišové a událostech roku 1968, které obrátily její život naruby.

Sobota 2. května

Den poté (Prima; 20:00): katastrofický film s dechberoucími zvláštními efekty o globálních změnách klimatu. Všichni o nich věděli, ale tak rychlý nástup doby ledové nikdo nečekal.

Žánr: akční / drama / sci-fi / thriller

Hrají: Dennis Quaid, Jake Gyllenhaal, Emmy Rossum

Režie: Roland Emmerich (2004)

Romeo a Julie (ČT 1; 21:20): dva milenci ze dvou znepřátelených rodin, kteří se rozhodnout svou lásku navěky stvrdit. Příběh je ztvárněn v moderním pojetí.

Žánr: akční / drama / romantický

Hrají: Leonardo DiCaprio, Claire Danes

Režie: Baz Luhrmann (1996)

Pevnost (ČT 1; 23:35): malý oddíl německého wehrmachtu přichází do rumunské horské vísky a i přes varování pátrá po pokladech v místní pevnosti. Díky tomu vypustí zlou sílu, kterou může zastavit jen židovský vědec a jeho dcera.

Žánr: horor / thriller

Hrají: Scott Glenn, Alberta Watson, Jürgen Prochnow

Režie: Michael Mann (1983)

Neděle 3. května

Mezi námi děvčaty (Nova; 20:00): energická psycholožka Tess řeší neustálé konflikty se svojí dospívající dcerou Annou. Skutečný malér ale nastane, když se jednoho rána obě probudí a v šoku zjistí, že si vyměnily těla.

Žánr: komedie / drama / rodinný

Hrají: Jamie Lee Curtis, Lindsay Lohan

Režie: Mark Waters (2003)

Všichni do jednoho (ČT 2; 22:45): do sklepní místnosti je zavřeno šest účastníků podivné reality-show, jejímž smyslem je vydržet ve stísněných podmínkách jeden měsíc. Jenže situace se stává čím dál více neúnosnější a účastníci se proto rozhodnou pro útěk.

Žánr: drama

Hrají: Miroslav Kolář, Alice Šnirychová, Karel Zima

Režie: Karel Žalud (2007)

Osudový dotek (Nova; 23:05): Evan se vydává na riskantní cestu do minulosti, aby napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z ruky a následky jsou hrůzostrašné.

Žánr: drama / sci-fi / thriller / fantasy

Hrají: Ashton Kutcher, Amy Smart, Melora Walter

Režie: Jonathan Mackye Gruber, Eric Bress (2004)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..