×
TOPZINE.cz

TV tipy: O rodičích a dětech nebo Matrix

 

Třináctý týden se na televizních obrazovkách objeví film Vladimíra Michálka O rodičích a dětech nebo Wylerova komedie Prázdniny v Římě. V pátek se do televize „prostřílí” i Keanu Reeves jakožto Neo z Matrixu.

Pondělí 23. března

Hairspray (HBO;20:00): romantická hudební komedie o obtloustlé středoškolačce Tracy, jejíž snem je stát se taneční hvězdou. Situaci ji však kromě jejich proporcí ztěžuje i rasová segregace, která ve společnosti vládne. Na motivy filmu vznikl i divadelní muzikál.                                                                              Režie: Adam Shankman (2007)

 

po půlnoci

Totem, tabu a andělé (ČT 2; 00:00): absolventský film mladého režiséra vyprávějící příběh studentského večírku ve zvláštní atmosféře na pomezí halucinace a reality. Film je z části inspirován knihou Sigmunda Freuda Totem a tabu.

Režie: Karel Koula (1999)

 

Otevřená srdce (ČT 2; 00:40): komorní příběh dvou lidí, jejichž láska může zbořit vše, čeho zatím dosáhli. Cecilie a Joachim si plánují svou společnou budoucnost. Marie a Niels jsou manželé a vychovávají tři děti. Náhoda však svede Nielse a Cecilii dohromady a oba stojí před zásadním rozhodnutím, zda mají právo, vše zničit.

Režie: Susan Bier (2002)

 

Úterý 24. března

 

Puč ( ČT 2; 20:30): bývalý žoldák Simon Mann, syn “Železné lady” Mark Thatcher, se snaží s dalšími dobrodruhy způsobit v  Rovníkové Guineji státní převrat kvůli ropě, na kterou je země bohatá. Film je rekonstrukcí skutečné události.

Režie: Simon Cellan Jones (2006)

 

Tichý spojenec (Nova; 22:50): americký agent CIA Gordon Patrick je vyslán do Moskvy, aby vyšetřil údajnou sebevraždu ruského obchodníka. Během vyšetřování poznává záhadnou Dinu a společně rozplétají nitky vedoucí k odhalení skutečné reality.

Režie: James D. Deck (2005)

 

O rodičích a dětech (HBO; 19:10): příběh pojednává o synovi a otci, kteří se jednou za měsíc setkají a společně se procházejí po Praze. Během vycházky dojde k odhalování starých restů, trápení a radosti. Film je postaven na vtipných dialozích a vynikajících hereckých výkonech.

Režie: Vladimír Michálek (2007)

 

Středa 25. března

 

Prázdniny v Římě (ČT 2; 20:30): romantická komedie o novodobé princezně, která se vzepřela svým panovnickým povinnostem a díky americkému novináři poznala Řím jako obyčejná mladá dívka. Film byl nominován na deset oskarů.

Režie: William Wyler (1953)

 

Král zlodějů (ČT 1; 23:00): film inspirovaný skutečnými příběhy a osudy “prodaných” dětí zapojených do organizovaného zločinu v současném Berlíně. Film byl oceněn čtyřmi Českými lvy.

Režie: Ivan Fíla (2004)

 

po půlnoci

Skvělý Ambersonové (ČT 2; 00:55): Isabel Amberson si místo mladého Eugene vezme hloupého a bohatého Wilbura. Po jeho smrti dostává znovu nabídku sňatku od Eugena, to se však nelíbí jejímu synovi a tetě, kteří se snaží manželství překazit.

Režie: Orson Welles, Robert Wise (1942)

Ostatní: Narodil jsem se fotografem (ČT 2; 20:00): dokument o Antonínu Kratochvili, který se řádí mezi jedny z nejvýznamnějších fotoreportérů naší doby.

Čtvrtek 26. března

Hercule Poirot (ČT 1; 20:00): vynikající detektiv Hercule Poirot rozplétá další zločin natočený podle předlohy románu Agathy Christie.(1992)

Jako malé děti (HBO; 22:00): film o milostném trojúhelníku mezi mužem a dvěma ženami. Brad, který je zmožen stereotypem, se sblíží s osamělou Sarah. Jenže jeho vztah nezůstane utajen a jeho život nabere zcela jiný směr.

Režie: Todd Field (2006)

 

Hurikán (Nova; 23:05): nová reality show Hon za pokladem na tropickém ostrově se změnila v zápas na život a na smrt. Nejenže poklad střeží mafie, ale k ostrovu se blíží hurikán.

Režie: Jim Wynorski (2002)

Ostatní: Horko v Česku (ČT 2; 20:00) dokumentární snímek, který se zaměřuje na možné dopady klimatických změn pro Českou republiku.

Ceny Alfréda Radoka 2008(ČT 2; 02:15) Dokument z předání prestižních divadelních cen, které se uskutečnilo 14. března v Divadle Kolovrat.

 

Pátek 27. března

Fanaticky zamilován (Prima; 21:20): třicátník Ben má v životě jednu velikou lásku: bostonský baseballový klub Red Sox. To však netuší jeho partnerka Lindsey, pro kterou se stává jejich vztah neudržitelným. Film byl natočen podle knihy Nicka Hornbyho Fotbalová horečka.

Režie: Bobby Farrelly, Peter Farrelly (2005)

 

Pancéřová holka (ČT 1; 23:05): v roce 2033 se stává voda nedostatkovým zbožím, za které se platí životem. Všechny vodní zdroje má pod kontrolou sadistický Kesslee. Proti němu se postaví členka zlodějské pouštní bandy Rebecca, která mu vyhlásí válku na život a na smrt.

Režie: Rachel Talalay (1995)

Matrix (Prima; 23:35):  celý svět je zničen a všichni nevědomky žijí v počítačem vytvořené realitě zvané Matrix. Skupinka lidí se snaží s touto situací bojovat a Matrix zničit. K tomu je však třeba najít toho pravého.

Režie: Larry Wachowski, Andy Wachowski (1999)

Ostatní: Czech Grand Design (ČT 2; 20:55): prestižní předávání výročních cen, které mají laickou i odbornou veřejnost upozornit na zajímavé a pozoruhodné nebo význačné osobnosti a počiny v oblasti designu.

Sobota 28. března

Muži v offsidu (Nova; 12:30): sportovní veselohra o fotbalových fanoušcích, jejichž nadšení pro fotbal ovlivňuje celý jejich život. Předlohou pro natočení se stal stejnojmenný román Karla Poláčka.

Režie: Svatopluk Innemann (1931)

 

Údolí stínů (Nova; 21:55): válečné drama odehrávající se v severním komunistickém Vietnamu, kde je  plukovník Hall se svou jednotkou poslán bojovat proti tamní armádě. Film vychází ze skutečné události.

Režie: Randall Wallace (2002)

 

Zmizení (ČT 1; 23:30): Brendana požádá o pomoc jeho bývalá přítelkyně  Emily, která po jejich rozchodu zmizela. Brendane, který pořád něco k Emily cítí se rozhodne jí pomoc i když ví, že to nemusí být lehké.

Režie: Rian Johnson (2005)

 

Ostatní: Slovinsko – Česko (ČT 2; 20:30): přímý přenos kvalifikačního utkání na MS ve fotbalu 2010

ČT Live – Jarek Nohavica (ČT 2; 01:55)

Neděle 29. března

Svědomí Denisy Klánové (ČT 1; 20:00): působivý dramatický příběh o střetu morálky s bezohlednou kriminalitou nezletilých v drsné realitě současnosti. Mladá poslankyně pocítí na vlastní kůži důsledky nedokonalosti trestního zákoníku. (2009)

Pravidla boje (Nova; 22:15): vojenský ranger Scott je požádán o pomoc při pátrání zmizelé dceři vysoko postaveného politika. I přes její nalezené mrtvé tělo se rangerovi nezdají některé souvislosti, a proto začíná pátrat na vlastní pěst.

Režie: David Mamet (2004)

 

Jů, vona je chlap! (Prima; 23:55): Jamal Jeffries je basketbalová hvězda, které se přestává dařit ve své sportovní kariéře. Jeho jedinou nadějí se stává ženská liga, do které se snaží proniknout v převlečení za ženu.

Režie: Jesse Vaughan (2002)

Ostatní: Velká cena Austrálie (Nova; 7:30): přímý přenos 1. závodu MS vozů formule 1 2009 na okruhu v Melbourne.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..