TV tipy na víkend: X-Men, Žhavé výstřely a první díl SuperStar

Víkend na televizních obrazovkách bude velmi pestrý. Podívat se můžete na komiksové X-Meny, parodii Žhavé výstřely nebo první díl dalšího ročníku pěvecké soutěže SuperStar.

X-Men
X-Meni jsou divácky oblíbená komiksová parta. Zdroj: 20th Century Fox

X-Men

Příběh se odehrává v poměrně blízké budoucnosti, kdy se na Zemi vedle normálních dětí rodí také mutanti. Ti mají různé zvláštní schopnosti, díky nimž umí například létat či ovládat počasí. Mezi mutanty patří i Profesor X, který zřídí speciální školu ve snaze naučit své žáky ovládat své schopnosti a následně pak zbavit svět strachu z mutantů.

V hlavních rolích snímku podle komiksové předlohy uvidíte Hugha Jackmana, Halle Berry, Patricka Stewarta či Iana McKellena. Jedná se o první díl filmové série, která stále ještě pokračuje. Letos se v kinech objeví sám Wolverine, o rok později už budou mutanti znovu pohromadě v X-Men: Days of Future Past.

X-Men
Akční / Dobrodružný / Sci-fi / Thriller, USA, 2000, 104 min
Režie: Bryan Singer, Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Ian McKellen, Famke Janssen, James Marsden

Vysíláno: pátek 8. února, 20:15, Prima Family

Charlie Sheen v parodii zazářil. Zdroj: Bonton
Charlie Sheen ve Žhavých výstřelech zazářil. Zdroj: Bonton

Žhavé výstřely

Komedie z roku 1991 patří k vrcholům herecké kariéry Charlieho Sheena. Jeho Tooper Harley je nejlepší pilot námořního letectva, který se po dlouhých letech nechá přemluvit k návratu do služby. Zde potkává jak své staré známé, tak i nováčky mezi piloty. Všichni společně se pouští do tajné operace. Opětovné působení v letectvu ale nebude pro Toopera vůbec jednoduché.

Žhavé výstřely jsou vtipnou parodií, která si bere na paškál filmy v čele s Top Gunem. Snímek se dočkal i neméně úspěšného pokračování.

Žhavé výstřely (Hot Shots!)
Akční / Komedie / Válečný / Romantický, USA, 1991, 84 min
Režie: Jim Abrahams, Hrají: Charlie Sheen, Cary Elwes, Valeria Golino, Lloyd Bridges, Kevin Dunn

Vysíláno: pátek 8. února, 23:10, Prima Family

SuperStar

Populární pěvecká show se u nás objevila poprvé v roce 2004. Vítězkou prvního ročníku se stala tehdy sedmnáctiletá Aneta Langerová. Po dalších dvou řadách se v rámci soutěže dalo dohromady Česko a Slovensko. Pěvecká soutěž ve spojení s našimi sousedy proběhne letos už potřetí. Do poroty usedla vedle zkušeného Ondřeje Soukupa a Paľa Habery poprvé také Ewa Farna.

Vysíláno: neděle 10. února, 20:20, Nova

TV tipy na víkend: X-Men, Žhavé výstřely a první díl SuperStar
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*