TV tipy na víkend: Velmi nebezpečné známosti, Smrt čeká všude a další

Tento týden jsme pro televizní fanoušky připravili opět velký výběr rozmanitých televizních tipů. Na své si přijdou milovníci současné filmografie, avšak jako vždy jsme neopomněli ani stálé klasiky.

Angel-A
Jamel Debbouze a Rie Rasmussen v Angel-A. Zdroj: EuropaCorp Distribution

Angel-A

Kdy: 20. července 2013, 00:05 NOVA CINEMA

O filmu: Film režiséra Luca Bessona vypráví o zadluženém pařížském gangsterovi jménem André (Jamel Debbouze). André má v patách všechny své vymahače a nevidí jiné řešení svých problémů než spáchání sebevraždy. Na mostě se však setká s dívkou Angelou (Rie Rasmussen), která se na mostě objeví s úplně stejným plánem jako André. Poté, co se Angela vrhne přes most, André neváhá a zachrání ji. V tu chvíli ještě André neví, co vše pro něj neznámá dívka bude schopna v dalších dnech udělat.

Zajímavost: Jamel Debbouze je ve skutečnosti jen o 13 cm menší než 178centimetrová Rie Rasmussen. Scéna pod mostem, kde je možné výškový rozdíl zaznamenat, je umocněna schodem, na kterém Rie Rasmussen stojí. Svou roli hrají i hereččiny lodičky s podpatkem.

Angel-A
Každý máme svého Anděla. Zdroj: EuropaCorp Distribution

Propast

Kdy: 21. července 2013, 20:00 PRIMA COOL

O filmu: Režisér James Cameron má na svém kontě mnoho úspěšných filmů od Terminátora až po Avatar. Jeho další úspěšný film jménem Propast nás přenese nedaleko od Kuby, kde se srazí americká jaderná ponorka s neidentifikovatelným tělesem. Začíná boj o záchranu, který komplikuje blížící se bouře. Americké námořnictvo tedy musí požádat o pomoc speciální jednotky. Avšak bouřka nezůstane jen bouřkou a situace se začíná komplikovat i pro samotné záchranné jednotky.

Zajímavost: Celých čtyřicet procent filmu se odehrává ve vodě. Není proto překvapením, že všichni herci se před natáčením museli stát potápěči.

The Abyss - Propast
Ed Harris a Mary Elizabeth Mastrantonio ve filmu Propast. Zdroj: 20th Century Fox

Velmi nebezpečné známosti

Kdy: 21. července 2013, 21:45 NOVA CINEMA

O filmu: Filmová klasika od režiséra Rogera Kumbleho přináší pohled do rodiny nechutně bohatých a rozmazlených teenagerů. Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) žijí opravdu velmi dekadentním způsobem života plným drog, sexu a intrik. Oba hledají neustále nová dobrodružství, protože pro ně není příliš těžké se v životě začít nudit. Avšak po jedné z ďábelských dohod, kterou Kathryn se Sebastianem uzavře, se naprosto vše změní.

Zajímavost: Obraz Sebastiana v křesle, jak poslouchá u bazénu Beethovena, je údajně odkazem na Kubrickův Mechanický pomeranč.

Nebezpečné známosti - priorita

Další tipy:

Dar – pátek 19. července, 20:00, Nova Cinema
Druhý muž – pátek 19. července, 21:50, ČT 2
O rodičích a dětech – pátek 19. července, 22:10, Nova
Slídilové – pátek 19. července, 22:20, Prima Family
Maléry pana účetního – sobota 20. července, 09:45, Nova
Navždy a daleko – sobota 20. července, 20:15, Prima Love
Monstra vs. Vetřelci – sobota 20. července, 20:20, Nova
Vévodkyně – sobota 20. července, 22:05, ČT 1
Oko dravce – sobota 20. července, 22:05, Nova
Miluj bližního svého – sobota 20. července, 22:10, Nova Cinema
Sirotek – neděle 21. července, 00:15, Nova
Táta v sukni – neděle 21. července, 15:05, Prima Cool
Smrt čeká všude – neděle 21. července, 21:25, ČT 2

TV tipy na víkend: Velmi nebezpečné známosti, Smrt čeká všude a další
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*