×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Temný rytíř, Ve stínu, L.A. Přísně tajné a další

FOTO: Heath Ledger ve filmu Temný rytíř
Šíleného Jokera ztvárnil nezapomenutelně Heath Ledger. Zdroj: Warner

Víkend na přelomu listopadu a prosince bude na obrazovkách poměrně ponurý. Svědčí o tom snímky Ve stínu, Temný rytíř nebo Nezvratný osud. Veselejší podívanou slibuje Velký flám s Louisem de Funèsem.

Šíleného Jokera ztvárnil nezapomenutelně Heath Ledger. Zdroj: Warner

Temný rytíř

Kdy: neděle 1. prosince, 20:00, NOVA CINEMA

O filmu: Batman (Christian Bale) se vrací na scénu znovu pod vynikající taktovkou Christophera Nolana. Tentokrát mu boj se zločinem v Gothamu narušuje Joker (Heath Ledger) – šílený zabiják, který po sobě na místě činu vždy zanechává hrací kartu žolíka. Joker požaduje, aby Batman odhalil svou skutečnou identitu. Dokud tak neučiní, budou každý den umírat lidé. A Bruce Wayne se pomalu rozhoduje ukázat světu svou druhou, netopýří tvář…

Zajímavost: Ledger se na svou roli připravoval velmi svědomitě, možná až příliš. Měsíc před natáčením strávil v hotelovém pokoji a s nikým se nestýkal. Právě to byla možná příčina, proč začal herec brát léky proti depresím. Právě ty spolu s dalšími prášky způsobily jeho nešťastnou smrt.

FOTO: Ve stínu (2012)
Ve stínu Davida Ondříčka ovládlo letošní České lvy. Zdroj: Falcon

Ve stínu

Kdy: sobota 30. listopadu, 20:20, NOVA

O filmu: Padesátá léta, bývalé Československo. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Zdánlivě z běžného případu se ale kvůli intrikám tajné policie rychle stává politická kauza. Hakla v jeho pozici nahrazuje major Zenke z NDR a vyšetřování se začíná ubírat směrem, který se Haklovi vůbec nelíbí. Na vlastní pěst proto ve své práci pokračuje a snaží se odhalit pravdu. Má ale jeho osamělý boj za spravedlnost vůbec smysl?

Zajímavost: Přípravy na film trvaly čtyři roky. Za tu dobu přepsal Marek Epstein sedmnáctkrát scénář. Z původní verze zůstala pouze jména hrdinů a doba, v níž se příběh odehrává.

L.A. Přísně tajné

Kdy: neděle 1. prosince, 23:20, PRIMA

O filmu: V Los Angeles došlo k několika vraždám a po pachatelích nyní pátrá trojice policistů – násilný a obávaný Bud, čestný a poctivý Ed a Jack se slabostí pro ženy, slávu a peníze. Toto rozmanité trio musí navzdory vzájemným neshodám spojit své síly a poodhalit zákulisí losangeleského zločinu. Ukazuje se však, že temné stránky má i sama policie. K tomu všemu se na scéně objevuje okouzlující prostitutka Lynn. V rolích ústředních policistů excelují Kevin Spacey, Russell Crowe a Guy Pearce. Osudovou ženu ztvárnila Kim Basinger.

Zajímavost: Snímek získal dva Oscary – za scénář a za vedlejší herecký výkon Kim Basinger. Herečka se přitom ve více než dvouhodinovém snímku objevila všehovšudy na patnáct minut.

FOTO: Particka
Po víkendu pobaví diváky Partička. Zdroj: Prima

Další tipy:

Wimbledon – pátek 29. listopadu, 20:15, Prima Love
Gone, Baby, Gone – pátek 29. listopadu, 21:55, Nova Cinema
Velký flám – pátek 29. listopadu, 23:10, Barrandov
Mr. Bean: Největší filmová katastrofa – sobota 30. listopadu, 20:00, Prima Cool
Thunderball – sobota 30. listopadu, 20:55, ČT2
Líbáš jako Bůh – sobota 30. listopadu, 21:45, Prima
Chata v horách – neděle 1. prosince, 00:05, Nova
Jak svět přichází o básníky – neděle 1. prosince, 17:45, Nova
Planeta opic – neděle 1. prosince, 20:00, Prima Cool
Smrtonosná zbraň 4 – neděle 1. prosince, 22:05, Nova
Nezvratný osud – neděle 1. prosince, 22:50, Nova Cinema
Partička – úterý 3. prosince, 22:10, PrimaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..