×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Smrtonosná zbraň, Střihoruký Edward a Let’s Dance

FOTO: Smrtonosná zbraňO víkendu nás na televizních obrazovkách čeká akční film z čtyřdílné série Smrtonosná zbraň. Televize nabídnou také dvojici romantických filmů Střihoruký Edward a Let’s Dance.

FOTO: Smrtonosná zbraň
Agenti se zpočátku moc nemusí… Zdroj: Warner Bros.

Smrtonosná zbraň

Hned prvním tipem je akční trhák Smrtonosná zbraň. Hlavním hrdinou je černošský policista Roger Murtagh, který dostal za úkol vyšetřit případ. Protože se jedná o drogy, je mu přidělen jako kolega Martin Riggs. Muži spolu moc nevychází, což se změní, až když Martin zachrání parťákovi život v přestřelce. Na základě výpovědí muži zjistí, že potřebují dopadnout jistého generála McAllistera, ten si však bere jako rukojmí dceru Rogera…

Čeští filmoví fandové řadí Smrtonosnou zbraň mezi TOP 100 nejlepších filmů. Úspěch snímku přineslo hlavně herecké duo Danny Glover – Mel Gibson. Mimo akčních scén se u filmu jistě zasmějete, protože ani o vtipné úseky není nouze.

Smrtonosná zbraň (Lethal Weapon)
Akční/Komedie/Drama, USA, 1987, 105 min
Režie: Richard Donner, Hrají: Mel Gibson, Danny Clover, Gary Busey, Mitch Ryan, Tom Atkins

Vysíláno: pátek, 1.února, 22:05, Nova

Střihoruký Edward
Johnny Depp v hlavní roli podivného “kadeřníka”. Zdroj: 20th Century Fox.

Střihoruký Edward

Příběh o Edwardovi, který má místo rukou nůžky. Jeho vynálezce už zemřel, a tak žije Edward sám. Až ho jednou k sobě domů vezme prodavačka Peg. U ní se Edward zamiluje do její dcery Kim, je však velmi plachý. Záhy se ale stává oblíbeným, když ukáže své umění upravovat keře a také dámské účesy. Najde si nakonec cestu i ke Kim?

I tento snímek má svého slavného herce, a tím je Johnny Depp, jenž ztvárňuje hlavní postavu Edwarda. Jeho herecký výkon je úctyhodný, do své role dává všechno a umí vyjádřit city i beze slov. Stejně jako minulý tip, i tento řadí diváci mezi jeden z nejoblíbenějších.

Střihoruký Edward (Edward Scissorhands)
Fantasy/Romantický, USA, 1990, 101 min
Režie: Tim Burton, Hrají: Johnny Depp, Winona Ryder, Diane Wiest, Anthony Hall, Kathy Baker

Vysíláno: sobota, 2.února, 13:45, Prima Family

Let’s Dance

Pokus o novodobý Hříšný tanec, který moc nevyšel. Přesto tento film (alespoň pro příslušnice ženského pohlaví) stojí za zhlédnutí. Mladá dívka Nora studuje školu umění, konkrétně tanec. Avšak chybí jí partner. Náhodou se však objeví Tyler, chlapec vymykající se společnosti, ale s tanečním nadáním. Proto se stanou párem…

Let’s Dance (Step Up)
Romantický/Hudební, USA, 2006, 99 min
Režie: Anne Fletcher, Hrají: Channing Tatum, Jenna Dewan-Tatum, Anne Fletcher, Damaine Radcliff, Rachel Griffiths

Vysíláno: neděle, 3.února, 20:15, Prima FamilyDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..