TV tipy na víkend: Škola základ života, 12 opic a krimi thriller

Tento víkend mohou televizní fanoušci zahájit československou filmovou komedií. Následovat bude mysteriózní thriller a víkend zakončíme thrillerem kriminálním.

Škola základ života
Herci Pešek a Kreuzmann ve filmu Škola základ života. Zdroj: Photos UFA

Škola základ života

Kdy: 29. června, 12:25 NOVA

O filmu: Komedie režiséra Martina Friče, který má mimo jiné na svém kontě pohádky jako Dařbuján a Pandrhola či Princezna se zlatou hvězdou, se točí kolem studentského časopisu, jenž nese název Řev septimy. Děj se odehrává na Gymnáziu v Přívlakách a celá komedie je mozaikou událostí, které se všechny snaží dostat k jednomu konkrétnímu cíli, a to zjistit autora časopisu pocházejícího z řad studentů.

Zajímavost: Nápad natočit komedii na základě populárních fejetonů Jaroslava Žáka se setkal s odporem představitelů ministerstva a školské správy. Až autorita Filmového poradního sboru dopomohla k realizaci tohoto projektu.

Škola základ života
Kdo je autorem studentského časopisu Řev septimy? Zdroj: Photos UFA

12 opic

Kdy: 29. června, 22:05 PRIMA COOL

O filmu: Původní scénář Chrise Markera poskytl režisérovi Terrymu Gilliamovi dostatečně bohatou předlohu pro filmovou inscenaci vyprávějící o tom, jaké by to bylo, kdyby naši zemi poznamenal neznámý vir. Hlavním hrdinou je zde Bruce Willis, který patří mezi hrstku lidí, již jako jediní vir přežili, avšak většinu svého života jim nezbylo nic jiného než se ukrývat v podzemí.

Zajímavost: I když byl film výrazně inspirován sci-fi Rampa (1962), údajně ho Terry Gilliam před natočením svého snímku neviděl.

12 opic
Dvě velké herecké tváře ve filmu 12 opic. Zdroj: Universal Studios

Salton Sea

Kdy: 30. června, 22:10 NOVA CINEMA

O filmu: Stále nevěříte tomu, že jeden jediný okamžik dokáže změnit celý váš život? Jeden z nejvíce oceňovaných snímků režiséra Carusa televizní fanoušky přesvědčí o opaku.  Danny Parker by si byl užíval skvělý život, kdyby se se svou ženou jednou neocitl ve špatný čas na špatném místě. Tato nešťastná shoda událostí z něj udělá trosku, která přišla o manželku a zmítá se v nekonečném kolotoči drog. Je tu ještě šance na zlepšení?

Zajímavost: Herci v rámci příprav strávili spoustu času v odvykacích klinikách ve společnosti skutečných narkomanů.

Další tipy:

Hačiko. Příběh psa – pátek 28. června, 20:00, Nova Cinema
28 týdnů poté – sobota 29. června, 01:40, Prima Family
Vatel – sobota 29. června, 13:40, Nova Cinema
Cela 211 – Vězeňské peklo – sobota 29. června, 21:50, Nova Cinema

TV tipy na víkend: Škola základ života, 12 opic a krimi thriller
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*