×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Sedm, Zrození šampióna a thriller s Jodie Foster

Seven - Movie
Zdroj: Bonton

Tento víkend jsme pro vás na páteční večer vybrali životopisné drama ze světa sportu. Pro sobotní a nedělní noc doporučujeme dva vybrané thrillery.

Zrození šampióna vyneslo Sandře Bullock Oscara. Zdroj: Magic Box
Zrození šampióna vyneslo Sandře Bullock Oscara. Zdroj: Magic Box

Zrození šampióna

Hlavním dějem je příběh teenagera Michaela žijícího v Memphisu, jenž nemá o světě ještě ani nejmenší tušení. To však trvá jen do chvíle, kdy potká Leigh, která se jeho svět bude snažit změnit. Jejich setkání se stane velmi užitečným, Michaelovi přinese do života rodinu a Leigh pozná milovaného syna a bratra.

Příběh o mladíkovi draftovaném do NFL je plný emotivních scén a sportovní akce. Ve filmu se dočkáme skvělého hereckého obsazení – hlavní hrdiny si zahrají Quinton Aaron a Sandra Bullock.

Zrození šampióna (The Blind Side)
Drama / Sportovní / Životopisný, USA, 2009, 123 min
Režie: John Lee Hancock, Hrají: Sandra Bullock, Quinton Aaron, Kathy Bates, Jae Head, Kim Dickens

Vysíláno: pátek 1. března, 20:20, Nova

Seven - Movie
Filmu Sedm dominují skvělé herecké výkony. Zdroj: Bonton

Sedm

Detektivní veterán Somerset už se blíží ke konci své kariéry. Ještě před tím se však jeho úkolem stane zaškolit nového detektiva Millse. Oba jsou nasazeni na případ vyšinutého vraha, který si užívá své dokonalé a cíleně motivované vraždy právě v tematice sedmi smrtelných hříchů. Vyřešení případu se dostane kriminalistům pod každou kostičku v těle. Dostanou se v závěru až k samotnému psychopatickému vrahovi?

Filmů na téma sedmi smrtelných hříchů už bylo natočeno mnoho, avšak tento patří k jednomu z nejlépe vydařených kousků a  dle Československé filmové databáze dokonce mezi deset nejoblíbenějších. Stačí říci, že režisérem tohoto filmu je David Fincher, což už samo o sobě o něčem vypovídá. Jako hlavní vyšetřovatelská dvojice se ve filmu objeví Brad Pitt a Morgan Freeman.

Sedm (Seven)
Krimi / Mysteriózní / Thriller, USA, 1995, 127 min
Režie: David Fincher, Hrají: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, R. Lee Ermey, Andrew Kevin Walker

Vysíláno: sobota 2. března, 21:50, ČT2

Mé druhé já

Moderátorka Erica Bain (Jodie Foster) si užívá života, co to jde, avšak jen do chvíle, kdy při brutálním útoku přijde o svého snoubence. Tato událost Erice nedá spát, a proto po nocích pátrá po mužích, kteří nesou vinu za její utrpení. Když už její snaha překračuje veškeré hranice a zapojí se do jejího případu i newyorská policie, je jen na ní, aby zvážila, zda jí pomsta opravdu přinese pocit zadostiučinění.

Mé druhé já (The Brave One)
Akční / Drama / Thriller / Krimi, USA / Austrálie, 2007, 117 min
Režie: Neil Jordan, Hrají: Jodie Foster, Terrence Howard, Nicky Katt, Naveen Andrews, Mary Steenburgen

Vysíláno: neděle 3. března, 21:50, Nova CinemaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..