×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: S tebou mě baví svět, Pokání, Megamysl a další

S tebou mě baví svět
Co všechno tatínkové musí zvládnout. Zdroj: Ústřední půjčovna filmů.

Vánoční svátky jsou u konce, přesto víkendový program stále nabízí mnoho klasických českých filmů i pohádek. Avšak milovníci zahraničních klasik si stále přijdou na své.

S tebou mě baví svět
Česká klasika opět na televizních obrazovkách. Zdroj: Ústřední půjčovna filmů

S tebou mě baví svět

Kdy: pátek 27. prosince 2013, 20:20 NOVA

O filmu: Film české režisérky Marie Poledňákové se stal národní klasikou, kterou si nikdo nenechá jen tak ujít. Pánská jízda tatínků, kterou hodlají jako každou zimu uskutečnit na horách, se rázem změní ve chvíli, kdy se maminky rozhodnout změnit jejich odpočinkovou dovolenou v menší mateřskou školku a zimní tábor dohromady. O klasické herecké obsazení se postarají Václav Postránecký, Eliška Balzerová či Július Satinský.

Zajímavost: Manžel Elišky Balzerové Jan byl nejen produkčním tohoto filmu, ale také si v něm zahrál. Poprvé hrál trpícího pacienta, kterého masíruje právě Balzerová, podruhé dubloval Satinského v lyžařských scénách, protože Satinský lyžovat vůbec neuměl.

S tebou mě baví svět
Co všechno tatínkové musí zvládnout. Zdroj: Ústřední půjčovna filmů.

Muž v ohni

Kdy: pátek 27. prosince 2013, 23:10 PRIMA

O filmu: Režisér Tony Scott přináší akční thriller s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Denzel se ve filmu stává vládním agentem, jehož úkolem je prioritně práce osobního strážce devítileté Pity. Pita je dcerkou velmi vlivného člověka, a proto jí hrozí nebezpečí prakticky na každém kroku. Strážci se podaří si k Pitě vybudovat velmi silný osobní vztah a v případě jejího únosu je ochotný vyvolat válku klidně celému světu. Bude to zapotřebí?

Zajímavost: Tony Scott film původně chtěl natočit už v roce 1980, ale studio mu příliš nedůvěřovalo, protože ještě neměl ve filmografii mnoho hitů. Snímek nakonec vznikl pod režijním vedením Elieho Chouaraquiho a hlavní roli ztvárnil Scott Glenn.

Man on Fire
Denzel Washington v úspěšném filmu Muž v ohni. Zdroj: 20th Century Fox

Pokání

Kdy: sobota 28. prosince 2013, 20:05 PRIMA LOVE

O filmu: Kniha Iana McEwana se stala velkou inspirací pro režiséra Joea Wrighta, který se může pyšnit například historickou klasikou jménem Anna Karenina. Stejně hvězdné obsazení přináší i tento snímek, v hlavní roli se zde objeví krásná Keira Knightley spolu s Jamesem McAvoyem. Vše se odehrává okolo dvanáctileté Briony, které se podaří odstartovat řadu tragických událostí, jež změní osudy hned několika dalších lidí. Pokud jste milovníky snímků, jako je Pýcha a předsudek, je Pokání rozhodně další správnou volbou.

Zajímavost: Spisovatel Ian McEwan byl sice s výsledkem práce Joea Wrighta spokojen, i tak si ale neodpustil mírně kontroverzní komentář. „Trochu to připomíná demolici, převádění 130 tisíc slov z knížky na 25 tisíc ve scénáři,“ řekl.

Další tipy:

Megamysl – pátek 27. prosince, 15:55, Nova
Alexandr Veliký – pátek 27. prosince, 22:05, Prima Cool
Resident Evil: Rozklad – pátek 27. prosince, 22:55, Nova Cinema
Johnny English – sobota 28. prosince, 17:10, Prima
Černí baroni – sobota 28. prosince, 20:00, Nova Cinema
Mrazík – sobota 28. prosince, 20:20, Nova
Smrtící zbraň– sobota 28. prosince, 21:50, Nova
Johanka z Arku – sobota 28. prosince, 21:55, Nova Cinema
Flashdance – neděle 29. prosince, 10:45, Nova
Lovecká sezóna – neděle 29. prosince, 12:55, Nova Cinema
Dokonalý svět – neděle 29. prosince, 16:00, Nova Cinema
Soukromá válka pana Wilsonaneděle 29. prosince, 20:05, Prima Love
Cestující v dešti – neděle 29. prosince, 23:05, ČT1Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..