×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Pulp Fiction, Pretty Woman a Někdo to rád horké

FOTO: Samuel L. Jackson ve filmu Pulp Fiction
Za roli v Pulp Fiction získal i nominaci na Oscara. Zdroj: distributor filmu

Tento víkend jsme pro vás připravili tipy na největší perličky světového filmu, které by si žádný milovník klasických snímků, jež se zapsaly do historie napříč generacemi, neměl rozhodně nechat ujít.

FOTO: Pulp Fiction
Pulp Fiction vyniká brilantním hereckým obsazením. Zdroj: Miramax Films

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Jeden z nejoblíbenějších amerických filmů spojuje několik příběhů z prostředí gangsterského Los Angeles. Příběh probíhá ve třech liniích. V první se objeví Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winfield (Samuel L. Jackson), kteří jsou gangsteři pod taktovkou obávaného Marsellusa Vallace. Vše probíhá zdánlivě v klidu do doby, než dostane Vincent za úkol  postarat se o šéfovu sexy manželku Miu. V druhé linii se objeví v hlavní roli Bruce Willis jako boxer na konci své kariéry, kterému Marsell nabídne velmi lákavou nabídku. Poslední třetí linie pojednává o páru mladých amatérských zlodějů.

Film režiséra Quentina Tarantina je plný absurdních situací a dějových zvratů. Dle hodnocení České filmové databáze obsadil 3. místo nejoblíbenějšího filmu. Dílo je uznávané nejen diváky, ale i kritiky – Tarantino si za tento snímek odnesl mimo jiné Oscara za nejlepší scénář.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (Pulp Fiction)
Krimi / Thriller, USA, 1994, 154 min
Režie: Quentin Tarantino
Hrají: John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth, Uma Thurman, Christopher Walken

Vysíláno: pátek 29. března, 22:15, Prima Cool

FOTO: Pretty woman
Pohádkový příběh jedné lásky, to je Pretty Woman. Zdroj: Touchstone Pictures

Pretty Woman

Co bývá největším snem obyčejné městské prostitutky? Samozřejmě dostat se co nejsnadněji do vyšší společnosti. Tyto sny se neplní příliš často, avšak Vivian (Julia Roberts) je právě tou, které se tento sen splní. Za pomoci milionáře Edwarda Lewise (Richard Gere) začíná jako jeho společnice poznávat, jaký je život na vrcholu společnosti. Postupně se mění ze šlapky v dámu a má pocit, že konečně našla svého prince na bílém koni. Je tomu však opravdu tak, jak si myslí?

Film Pretty Woman je klasika mezi romantickými komediemi. Film pochází z roku 1990, avšak přesto stále nachází fanoušky mezi všemi věkovými kategoriemi. Režisérem filmu je Garry Marshall, kterého mimo Pretty Woman proslavily filmy jako Osudové pláže či Jiná láska.

Pretty Woman
Komedie / Romantický, USA, 1990, 119 min (Director’s cut: 125 min)
Režie: Garry Marshall
Hrají: Richard Gere, Julia Roberts, Ralph Bellamy, Jason Alexander, Laura San Giacomo

Vysíláno: sobota 30. března, 21:25, Prima Family

Někdo to rád horké

Bláznivá komedie, která se odehrává roku 1929, vypráví o dvou muzikantech na útěku. Joe a Jerry se snaží ukrýt před partou gangsterů, a proto se převléknou za ženy a rozhodnou se ukrýt v dívčím orchestru. Problém vzniká ve chvíli, když začnou být středem pozornosti. Komedie plná omylů a dvojsmyslných narážek se stala jednou z největších filmových klasik.

Někdo to rád horké (Some Like It Hot)
Komedie / Krimi / Romantický / Hudební, USA, 1959, 120 min
Režie: Billy Wilder
Hrají: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon, George Raft, Pat O’Brien

Vysíláno: sobota 30. března,  22:00, ČT1Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..