×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Prokletý ostrov, Rain Man, Jurský park 3 a další

FOTO: Shutter Island DiCaprio
The Wolf of Wall Street bude již pátým společným filmem DiCapria a Scorseseho. Zdroj: distributor filmu

Tento víkend jsme pro televizní fanoušky vybrali mysteriózní thriller, spolu s víkendem se dále posuneme ke dramatu a na konec je připravena akční dobrodružná perlička.

FOTO: Shutter Island DiCaprio
Leonardo DiCaprio ve filmu Prokletý ostrov. Zdroj: Bontonfilm

Prokletý ostrov

Kdy: 12. července, 21:50 NOVA CINEMA

O filmu: Tento snímek pochází z dílny Martina Scorseseho, který má na svém kontě už mnoho úspěšných filmů, jako je Skrytá identita, Casino a mnoho dalších.  Detektiv Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) se vydává na tajemný ostrov, kde má pátrat po uprchlé psychicky narušené vězeňkyni Rachel. Příběh se odehrává kolem padesátých let, kdy se Amerika stále vzpamatovává z následků druhé světové války. Teddy je právě jedním z těch, které válka velmi poznamenala. Avšak na tomto ostrově je něco velmi zvláštního, což Teddy hned ze začátku vycítí. Otázkou však zůstává, zda je opravdu chyba na ostrově, nebo jen v Teddyho mysli.

Zajímavost: Martin Scorsese použil před natáčením specifickou metodu, jak inspirovat svůj štáb. Pro jeho členy připravil sérii nočních promítání filmů, které nějakým způsobem evokovaly chystaný snímek. Patřil mezi ně mimo jiné Proces podle románu Franze Kafky.

Mark Ruffalo a Leonardo DiCaprio ve filmu Prokletý ostrov. Zdroj: Bontonfilm
Mark Ruffalo a Leonardo DiCaprio ve filmu Prokletý ostrov. Zdroj: Bontonfilm

Rain Man

Kdy: 13. července, 20:00 NOVA CINEMA

O filmu: Režisér Barry Levinson nás v tomto filmu přivede do světa autisty Raymonda. Film má více než hvězdné obsazení. Hlavní příběh se týká bratrů Babbittů. Charlie (Tom Cruise) se dozvídá pravdu o svém autistickém bratrovi Raymondovi (Dustin Hoffman). Bratři před sebou mají dlouhou společnou cestu, která nebude znamenat jen přesun z bodu A do bodu B. Snímek se snaží ukázat, že i dva absolutně odlišné světy se mohou sblížit.

Zajímavost: Původně měl film režírovat Steven Spielberg, začal si dokonce už dělat poznámky, ale nakonec od projektu odstoupil, protože George Lucas ho požádal o spolupráci na třetím dílu Indiana Jonese.

Rain Man
Hoffman a Cruise ve filmu Rain Man. Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.

Master & Commander: Odvrácená strana světa

Kdy: 14. července, 20:00 PRIMA COOL

O filmu: Jeden z dalších hvězdných filmů režiséra Peter Weira (Truman Show, Zelená karta) nám přináší podívanou přímo do jedné z námořních bitev proti Napoleonovi. Film je volně natočen podle knih Patricka O´Briana. V hlavní roli se zde objeví Russell Crowe jako námořní kapitán Jack Aubrey. Ten je poprvé velitelem lodi a čeká ho nebezpečná cesta plná velkých dobrodružství.

Zajímavost: Kvůli filmu se Russell Crowe naučil hrál na housle. Později řekl, že to byla ta nejtěžší věc, kterou kdy kvůli filmu udělal.

Další tipy:

Vinnetou – Poslední výstřel – pátek 12. července, 20:15, Barrandov
Do naha! – pátek 12. července, 00:15, Prima Family
Přijdu hned – sobota 13. července, 11:55, Nova
Za plotem – sobota 13. července, 15:40, Nova
Jurský park 3 – sobota 13. července, 20:20, Nova
Lítám v tom – sobota 13. července, 22:00, Nova
Záskok – sobota 13. července, 22:05, Prima Cool
Smrt v Šanghaji – neděle 14. července, 21:40, Nova Cinema
I Love You Phillip Morris – neděle 14. července, 22:35, ČT 2Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..