TV tipy na víkend: Pravidla moštárny, Apollo 13, Surfařka a další

Tento týden přinesou televizní obrazovky mnoho kvalitních filmů. Za zmínku stojí mimo jiné oscarová Pravidla moštárny nebo dobrodružný film Apollo 13 s Tomem Hanksem.

Cider House Rules - Pravidla mošťárny
Tobey Maguire a Charlize Theron ve filmu Pravidla mošťárny. Zdroj: 1999 Miramax

Pravidla mošťárny

Kdy: 2. srpna 2013, 20:00 NOVA CINEMA

O filmu: Film natočený podle stejnojmenné knihy úspěšného spisovatele Johna Irvinga si vzal na starost režisér Lasse Hallström. Získal celkem sedm nominací na Oscara, z čehož dvě proměnil. Snímek vypráví příběh o sirotkovi Homerovi (Tobey Maguire), který tráví celý svůj život za zdmi sirotčince jako žák místního doktora. Homer však nechce po celý svůj život zůstat na jednom místě, a proto, když se objeví nejbližší možná příležitost, sirotčinec opustí. Vydá se na jablečnou farmu, kde poznává život z úplně jiné stránky, než z jaké ho mohl vidět doposud.

Zajímavost: Původně byla režie nabídnuta Janu Svěrákovi, ten ale odmítl.

The Cider House Rules - pravidla mošťárny
Zfilmované knihy Johna Irvinga slaví úspěch až do dnešní doby. Zdroj: 1999 Miramax

Nepřemožitelný

Kdy: 3. srpna 2013, 00:25 PRIMA FAMILY

O filmu: Ericson Core, režisér prvního dílu úspěšné série Rychle a zběsile, nám přináší něco z trošku jiného soudku. Jedná se o příběh podle skutečné události popisující život fanouška amerického fotbalu – Vince Papaleho. Vince netouží po ničem jiným než si splnit svůj pravý americký sen a dostat se do Národní fotbalové ligy. Film nám předvede průběh této trnité cesty obyčejného kluka za jeho snem, spolu se spoustou komediálních a reálných situací, které snímku dodávají na autenticitě.

Zajímavost: Závěrečný touchdown proti Giants, kterého Papale dosáhne, je podle skutečnosti. Původní záběry z tohoto zápasu jsou v závěrečných titulcích.

Invincible - Nepřemožitelný
Elizabeth Banks a Mark Wahlberg jako Nepřemožitelný. Zdroj: Buena Vista Pictures

Já, robot

Kdy: 4. srpna 2013, 22:50 PRIMA FAMILY

O filmu: Režisér Alex Proyas, kterého mimo jiné proslavily filmy jako Vrána či Smrtihlav, přichází z kultovním akčním snímkem, jehož hlavní roli obsadil Will Smith. Píše se rok 2035 a součástí každé normální domácnosti je alespoň jeden robot – až na jednu výjimku, a tou je domácnost detektiva Del Spoonera. Detektiv je přesvědčený, že roboti nepřináší do lidských životů pouze dobro, dokonce věří, že jeden z robotů je zodpovědný za vraždu, kterou vyšetřuje. Avšak tři základní zákony robotiky toto popírají. Co je tedy možné a co nikoliv?

Zajímavost: Jméno šoféra zapojeného do nehody, při které přijde Spooner (Will Smith) o ruku, je Harold Lloyd. Je to odkaz na vynikajícího komika z éry němého filmu, který přišel o několik prstů při manipulaci s rekvizitou bomby.

 

Další tipy:

Příběhy obyčejného šílenství – pátek 2. srpna 2013, 22:10, Nova
K-9: Můj přítel se studeným čumákem 2 – sobota 3. srpna 2013, 20:15, Barrandov
Surfařka – sobota 3. srpna 2013, 20:20, Nova

Návrat idiota –  sobota 3. srpna 2013, 21:50, ČT2
Ve službách legie – sobota 3. srpna 2013, 21:50, Prima Family
Šílená/krásný – neděle 4. srpna 2013, 10:45, Prima Family
Apollo 13 – neděle 4. srpna 2013, 20:00, Prima Cool
MR 73 – neděle 4. srpna 2013, 23:00, Barrandov

TV tipy na víkend: Pravidla moštárny, Apollo 13, Surfařka a další
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář TV tipy na víkend: Pravidla moštárny, Apollo 13, Surfařka a další

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*