TV tipy na víkend: Postradatelní, Hellboy, Robin Hood a další

Rozsudek, Postradatelní, Hellboy nebo Signál. Takové snímky nabídne víkend na televizních obrazovkách. Mimo výše zmíněných doporučujeme také příhodný tip pro páteční noc – oblíbený horor Pátek třináctého.

The Verdict movie
Úspěšný film režiséra Lumeta již tento víkend v TV. Zdroj: 20th Century Fox

Rozsudek

Kdy: 13. září 2013, 21:50 ČT2

O filmu: Drama režiséra Sidneyho Lumeta přináší příběh právníka Franka (Paul Newman), který prochází velkou životní krizi, dotýkající se jak jeho soukromého života, tak i kariéry. Jako specializaci si zvolil doktory, kterým svým jednáním způsobili těžké zdravotní následky, avšak ani zdaleka se mu nedaří v tomto sektoru uplatnit. Veškeré své neúspěchy se rozhodně léčit alkoholem. Když Frank získává svůj první významný případ, jeho životní postoj se změní a vydává se do velmi nejistého boje.

Zajímavost: Časopis Empire zařadil snímek v žebříčku 500 nejlepších filmů všech dob na 254. pozici.

Foto z fimu Rozsudek, v hlavní roli Paul Newman. Zdroj:  © 20th Century Fox
Foto z fimu Rozsudek, v hlavní roli Paul Newman. Zdroj: 20th Century Fox

Hellboy

Kdy: 14. září 2013, 20:00 NOVA CINEMA

O filmu: Guillermo del Toro (režisér, který má mimo jiné na svědomí novinku Pacific Rim či Faunův labyrint) přináší akční film, zakládající se na komiksu o Chlapci z pekla. Ron Perlman v hlavní roli Hellboye žije již dlouhou dobu v utajeném výzkumném zařízení, spolu s dalšími nadpřirozenými bytostmi. Hellboy, který pochází již z dob druhé světové války, kdy měl být také zneužit, se však nevzdává plánu zničení spřeženců Zla. A teď, když se spřeženci snaží své dílo dokončit, je nejvyšší čas, aby se jim postavil.

Zajímavost: Dlouhé roky měl smlouvu na úlohu Abe Sapiena podepsanou Vin Diesel, který měl nejdříve ztvárnit hlavní roli. Pak zaúřadoval Guillermo del Toro, který dal podmínku, že buď Hellboye ztvární Ron Perlman, nebo nebude film režírovat.

FOTO: Hellboy
Ron Perlman jako Chlapec z pekla. Zdroj: Revolution Studios

Postradatelní

Kdy: 14. září 2013, 22:40 NOVA

O filmu: Oblíbený režisér Sylvester Stallone (na svém kontě má filmy jako Rocky Balboa či Rambo) přináší akční film o mužích, kteří mají být obětováni v rámci vojenských operací. Postupně se z nich však stává další parta zabijáků, která se rozhodne zničit velmi nebezpečného diktátora. Úkol však nebude ani zdaleka tak jednoduchý, jak se v počátku zdá. Film se může pochlubit hvězdným hereckým obsazením, v hlavních rolích se objeví Sylvester Stallone, Jason Statham nebo třeba Jet Li.

Zajímavost: Přípravy na realizaci filmu trvaly čtyři roky. Sly Stallone je (nejen) v oblasti akčního filmu ctitel tradic. Svůj scénář psal ručně a přepracoval ho stokrát. Jako model mu sloužily staré akční filmy Tucet špinavců a Žoldáci, kde bylo všechno doopravdy, bez použití trikových záběrů. Stallone je znám tím, že nemá rád počítačem upravené záběry, a i při natáčení svého filmu trval na tom, aby vše bylo reálné.

Další tipy:

Narozen čtvrtého července – pátek 13. září, 23:20, Prima Family
Pátek třináctého – pátek 13. září, 22:05, Nova Cinema
Přes noc třicítkou – sobota 14. září, 15:40, Nova
Robin Hood – sobota 14. září, 20:15, Prima family
Signál – sobota 14. září, 20:20, Nova
Královská aféra – sobota 14. září, 22:00, ČT 1
Samec – sobota 14. září, 22:15, Nova Cinema
Oni – neděle 15. září, 01:20, Prima family
Hitch. Lék pro moderního muže – neděle 15. září, 14:45, Nova
Evoluce – neděle 15. září, 09:25, Nova
International – neděle 15. září, 22:05, Nova

TV tipy na víkend: Postradatelní, Hellboy, Robin Hood a další
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*