TV tipy na víkend: Počátek, Milionář z chatrče, Prázdniny a další

Poslední víkend před Vánoci jistě donutí všechny fanoušky kvalitních filmů strávit ho doma u televize. Dočkají se totiž nejen českých klasik, ale i snímků, které hnuly celým světem.

American Ganster
Film z podsvětí New Yorku. Zdroj: Universal

Americký gangster

Kdy: pátek 20. prosince 2013, 23:25 PRIMA

O filmu: Velké díky patří spisovateli Marcu Jacobsonovi, který poskytl knižní předlohu pro tento kriminální film. Zfilmování se ujal Ridley Scott, autor klasik jako Labyrint lží, Hannibal či Gladiátor. Film vypráví o životě jednoho z nejúspěšnějších a nejobávanějších mužů newyorského podsvětí a o obyčejném řadovém policistovi, jenž jeho život nemálo zkomplikuje. Je nutno zmínit také hvězdné obsazení – roli majitele drogového impéria si zahrál Denzel Washington, v roli detektiva se objevil Russell Crowe.

Zajímavost: Film měl už v roce 2004 točit Antoine Fuqua, ale Universal Pictures natáčení zrušili měsíc před jeho začátkem z obav z překročení rozpočtu. I v této verzi měl hrát Denzel Washington hlavní roli, detektiva měl hrát Benicio Del Toro.

American Ganster
Příběh jednoho z největších gangsterů New Yorku. Zdroj: Universal

Počátek

Kdy: sobota 21. prosince 2013, 20:20 NOVA

O filmu: Snímek patřící mezi nejoblíbenější filmy 21. století je natočen pod taktovkou Christophera Nolana. Už toto jméno předem říká, že se bude jednat o velmi kvalitní dílo, protože pod Nolanovým jménem není do dnešní doby znám ani jeden neúspěšný film. V hlavní roli se zde objeví Leonardo DiCaprio jako profesionální zloděj – ne však hmotných věcí, ale něčeho mnohem cennějšího. Dokáže totiž krást tajemství z hloubky lidského podvědomí. Čeká ho však nelehký úkol – zvrácení údálostí, které mají mnohem složitější myšlenkovou linii. Podaří se mu dokonalý zločin, nebo jeho snaha skončí katastrofou?

Zajímavost: Jména postav mají svůj význam. Ariadne je v řecké mytologii postava, která pomůže hrdinovi Théseovi v průchodu krétským labyrintem – když přes něj Ariadne prochází, nechává za sebou červenou nit, podle které se Théseus může orientovat. Jméno Mal znamená v latině zlo.

Film, nad kterým se nestačí zamyslet pouze jednou - to je Počátek. Zdroj: Warner Bros. Pictures
Film, nad kterým se nestačí zamyslet jen jednou – to je Počátek. Zdroj: Warner Bros.

Milionář z chatrče

Kdy: sobota 21. prosince 2013, 21:55 NOVA CINEMA

O filmu: Jaké to asi může být změnit se během okamžiku z chudého chlapce bez budoucnosti v mladého milionáře? Přesně takový příběh indického chlapce nám přináší režisér Danny Boyle (Trainspotting, 28 dní poté). Jamal Malik (Dev Patel) se stane výhercem indické verze soutěže Chcete být milionářem. Jak je však možné, že chudý kluk bez vzdělání je schopen něčeho takového dosáhnout, vrtá hlavou nejen televizním moderátorům, ale také kriminálním vyšetřovatelům. Film přinášející obohacující životní příběh tuto záhadu jednoduše vysvětlí.

Zajímavost:  Film získal čtyři Zlaté glóby v důležitých kategoriích: nejlepší drama, režie, scénář a filmová hudba. Posléze uspěl i na Oscarech, odkud si odnesl hned osm sošek, včetně těch za nejlepší film a režii.

Další tipy:

Noc plná zázraků – pátek 20. prosince, 20:00, Nova Cinema
Rozum a cit – pátek 20. prosince, 21:55, ČT2
Pláž – pátek 20. prosince, 22:15, Prima Cool
Salton Sea – pátek 20. prosince, 23:30, Nova
Škola základ života – sobota 21. prosince, 16:50, Barrandov
Zkrocená hora – sobota 21. prosince, 22:00, ČT2
Policajt nebo rošťák – sobota 21. prosince, 22:00, ČT1
Spider-Man 3 – neděle 22. prosince, 20:00, Nova Cinema
Slunce, seno a pár facek – neděle 22. prosince, 20:20, Nova
Půlnoční kovboj – neděle 22. prosince, 21:45, ČT 2
Jediná správná věc – neděle 22. prosince, 22:10, Barrandov
Prázdniny – neděle 22. prosince, 22:35, Prima

TV tipy na víkend: Počátek, Milionář z chatrče, Prázdniny a další
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*