×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Piráti z Karibiku, Constantine, Troja a další

FOTO: Johnny Depp Jack Sparrow
Zdroj: Warner

Poslední prázdninový víkend je před námi a na televizních obrazovkách nabídne rozmanitou podívanou. My jsme pro vás vybrali oceňované fantasy filmy, šíleného piráta i filmovou klasiku Troja.

Constantine movie
Keanu Reeves ve filmu Constantine. Zdroj: Warner Bros

Constantine

Kdy: 31. srpna 2013, 20:00 PRIMA COOL

O filmu: Jaké to je narodit se s darem, o který prakticky vůbec nestojíte? Přesně o tom by mohl vyprávět Constantine (Keanu Reeves) ve stejnojmenném filmu. Jeho schopností je rozpoznávání andělů a démonů v lidských tělech. Tato schopnost ho donutí sáhnout si na život, avšak smrti se nedočká. Rozhodne se tedy svůj druhý život využít jinak a snaží se o ochranu pozemské hranice mezi nebem a peklem. Nejedná se však o příliš lehký úkol.

Zajímavost: Původně měl film režírovat Tarsem Singh a hlavní roli měl hrát Nicolas Cage. Nový režisér pak prohlásil, že s Cagem by nemohl natočit film podle svých představ, a herec proto projekt opustil.

Constantine movie
Francis Lawrence přináší mysteriózní horor Constantine. Zdroj: Warner Bros.

Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly

Kdy: 1. září 2013, 20:00 PRIMA COOL

O filmu: Režisér Gore Verbinski přináší úspěšnou triologii Piráti z Karibiku, která nabízí mnohem víc než jen hvězdné obsazení. V hlavní roli se objeví lstivý pirát Jack Sparrow (Johnny Depp), jehož bláznivý život se úplně změní ve chvíli, kdy mu je ukradena jeho drahocenná loď Černá perla. Zloděj lodi Barbossa se rozhodne napadnout město, odkud odvede dceru guvernéra jménem Elizabeth Swann (Keira Knightley). To se však nelíbí ani jejímu blízkému příteli Williamovi (Orlando Bloom), ani Elizabethinu snoubenci, a tak začíná vzájemná lodní honička mezi jednotlivými střety zájmů.

Zajímavost: Během natáčení jednou vznikl požár a zničil kulisy za tři sta tisíc dolarů. Producent Jerry Bruckheimer to ale odbyl jako drobnou příhodu s odkazem na 135milionový rozpočet.

Piráti z Karibiku
Johnny Depp spolu s Keirou Knightley v prvních Pirátech. Zdroj: Walt Disney

Troja

Kdy: 1. září 2013, 22:00 NOVA

O filmu: Jak praví staré rčení – kam nemůže ďábel, tam nastrčí ženu. A film Wolfganga Petersena nám tuto starou pravdu jen potvrdí. Legendární příběh popisující průběh trojské války se dočkal epického průběhu, který popisoval už řecký spisovatel Homér, a také hvězdného obsazení. Paris, syn trojského krále, touží po nekrásnější ženě na zemském povrchu. Naneštěstí je však tato žena manželkou krále Sparty. Paridovi se Helenu za pomoci bohyně Afrodity sice podaří krásnou dívku unést, avšak další události už nebudou věštit nic dobrého.

Zajímavost: Wolfgang Petersen nechtěl, aby se postava Heleny vůbec na plátně objevila, protože měl pocit, že nemůže existovat herečka, která by splnila očekávání publika. Studio ale naléhalo, a tak záměrně vybral neznámou herečku.

Další tipy:

Podivuhodný případ Benjamina Buttona – pátek 30. srpna., 20:00, Nova Cinema
Apollo 17 – pátek 30. srpna., 20:55, ČT2
Na dotek – pátek 30. srpna, 21:55, ČT2
Úsvit mrtvých – sobota 31. srpna, 01:45, Prima Family
Život s Helenou – sobota 31. srpna, 13:15, Prima Family
Godzilla – sobota 31. srpna, 17:00, Nova
Pearl Harbor – sobota 31. srpna, 20:15, Prima Love
Kung Fu Panda 2 – sobota 31. srpna, 20:20, Nova
Mr. Bean: Největší filmová katastrofa – sobota 31. srpna, 21:00, Universal Channel
Hra – sobota 31. srpna, 21:30, Nova Cinema
Veřejní nepřátelé – sobota 31. srpna, 22:35, Prima Family
Souboj titánů – neděle 1. září, 11:00, Nova
Enigma – neděle 1. září, 20:00, Nova Cinema
Příběh hraček 3 – neděle 1. září, 20:20, Prima FamilyDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..