TV tipy na víkend: Pán prstenů, Vesnice a americká komedie

Dnešní televizní tipy zahrnují všechny filmové žánry, na které si jen divák vzpomene. Začneme dobrodružným fantasy filmem, budeme pokračovat romantickou komedií a víkend zakončíme mysteriózním hororem.

FOTO: Bilbo Pytlik
Bilbo Pytlík se objevil jak v Pánovi prstenů, tak v Hobitovi. Zdroj: New Line Cinema

Pán Prstenů: Společenstvo prstenu

Zfilmovaná kniha spisovatele Tolkiena se stala jednou z nejoblíbenějších filmových klasik. Hlavním hrdinou je hobit jménem Frodo Pytlík (Elijah Wood), který se ve své domovině dostává doprostřed krutých bojů mytických proporcí. Jeho dobrodružství odstartuje dar od přítele Bilba – získá od něj magický prsten, který ho postaví do boje mezi silami zla a dobra. Je mnoho lidí, kteří po prstenu touží a chtěli by ho mít jen pro sebe.

Společenstvo prstenu je první část z populární triologie a je často řazena mezi nejlepší filmy historie, s čímž nelze nesouhlasit. Hvězdné obsazení a vše pod taktovkou režiséra Petera Jacksona stačí pro to, aby se tato série postupně stala jednou z legend filmového průmyslu.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
Fantasy / Dobrodružný / Akční, USA / Nový Zéland, 2001, 172 min
Režie: Peter Jackson, Hrají: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Orlando Bloom, Christopher Lee

Vysíláno: pátek 12. dubna, 20:00, Nova Cinema

FOTO: Mesto duchu
Ricky Gervais vídá duchy a nemá z toho zrovna radost. Zdroj: Magic Box

Město duchů

Hrdinou americké komedie je zubař Bertram Pincus (Ricky Gervais), který neočekávaně získá nadpřirozenou schopnost vídat duchy a komunikovat s nimi. Bertram absolvuje operaci, při níž nečekaně zemře, avšak po pár minutách klinické smrti je opět oživen. A to je přesně chvíle, kdy se jeho nová schopnost začne projevovat. A co je ještě mnohem horší, duchové po Bertramovi neustále něco chtějí a zatahují ho do svých intrik.

Jedná se o film David Koeppa, který zrežíroval snímky jako Tajemné okno s Johnnym Deppem či Ozvěny mrtvých. Koepp je zároveň úspěšným scenáristou, na svém kontě má třeba Jurský park či Válku světů.

Město duchů (Ghost Town)
Komedie / Romantický / Fantasy, USA, 2008, 102 min
Režie: David Koepp, Hrají: Ricky Gervais, Téa Leoni, Greg Kinnear, Kristen Wiig, Alan Ruck

Vysíláno: sobota 13. dubna, 14:00, Nova

Vesnice

Na první pohled se tato vesnice zdá být vždy klidným a příjemným místem pro odpočinek, kde obyvatelé žijí harmonickým životem. Na ten druhý se však věci zásadně mění. Vesnickou komunitu totiž pronásleduje strach ze záhadných monster, která žijí někde uprostřed lesů poblíž vesnice. Obavy jsou natolik velké, že nikdo z obyvatel nikdy nepřekračuje hranice vesnice. Alespoň do doby, než se Lucius Hunt (William Hurt) rozhodne všechno změnit a hranice překročí. Ovlivní tím budoucnost celé komunity.

Vesnice (The Village)
Mysteriózní / Drama / Thriller, USA, 2004, 104 min
Režie: M. Night Shyamalan, Hrají: Bryce Dallas Howard, Joaquin Phoenix, Adrien Brody, William Hurt, Sigourney Weaver

Vysíláno: sobota 13. dubna, 23:55, Prima Family

TV tipy na víkend: Pán prstenů, Vesnice a americká komedie
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*