TV tipy na víkend: Osvícení, Pokání a filmová perlička Kokain

OBR: The Shining

Jak v páteční, tak i v sobotní noc bude televize plná dramatických příběhů s výborným hereckým obsazením. Rozhodně se máte na co těšit.

Jack Nicholson ve filmu podle předlohy Stephena Kinga
Jack Nicholson ve filmu podle předlohy Stephena Kinga. Zdroj: Warner Bros

Osvícení

Spisovatel Jack Torrance se snaží najít vhodné místo, kde začít pracovat na své nové knize. Nakonec se rozhodne přijmout nabídku správce v odlehlém horském hotelu. Spolu s sebou vezme i svou rodinu, avšak hned při příjezdu ho čeká hrůzná historka o jeho předchůdci, který zde zavraždil celou svou rodinu. Postupně začíná být atmosféra hor tísnivější a tísnivější a Jack se s tím vyrovnává stále hůře.

Předlohou tohoto filmu je kniha od oblíbeného spisovatele Stephena Kinga, již si vzal na starosti režisér Stanley Kubrick. Hororový film patří dle Československé filmové databáze mezi 50 nejoblíbenějších.

Osvícení (The Shining)
Horor / Drama / Thriller, Velká Británie / USA, 1980, 119 min
Režie:  Stanley Kubrick
Hrají: Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd, Scatman Crothers, Barry Nelson

Vysíláno: pátek 8 března, 21:45, Nova Cinema

FOTO: Pokání - Atonement
Krásná Keira Knightley ve filmu Pokání. Zdroj: Bontonfilm

Pokání

Příliš velká fantazie malé Briony Tallisové zničí životy rovnou třem lidem. Stačí jen jedno nepravdivé nařknutí ze znásilnění nezletilé sestřenice. Než stihne cokoliv udělat, veškerá její rodina se od ní oddělí a žije své životy stranou. Brionu čeká dlouhá cesta za pokáním a změna celého jejího života. Pokud na to ovšem bude mít dostatek času, na Londýn se totiž připravuje masivní bombardování.

Předlohou pro tento film je kniha Iana McEwana a všichni fanoušci filmového zpracování Pýchy a předsudku by si tento kousek rozhodně neměli nechat ujít. Jde totiž o snímek od stejného týmu a také stejně dobře zpracovaný. V hlavní roli se objeví krásná Keira Knightley.

Pokání (Atonement)
Válečný / Drama / Romantický / Mysteriózní, Velká Británie / Francie, 2007, 123 min
Režie: Joe Wright
Hrají: Keira Knightley, James McAvoy, Romola Garai, Brenda Blethyn, Vanessa Redgrave

Vysíláno: pátek 8.března, 23:20, Prima Family

Kokain

Pokud bych měla něco osobně nazvat úplnou filmovou klasikou, byl by to právě tento film. Úžasný Johnny Depp a krásná Penélope Cruz v příběhu o mezinárodních drogovém obchodu, který v 70. letech přímo rozkvétal. Snímek vypráví o cestě George Junga od prvních nelegálních dovážek až na vrchol jeho kariéry profesionálního pašeráka. Kriminální drama je natočeno podle skutečné události a perfektně popisuje prostředí této doby. Samozřejmě se zde nevyhneme ani milostné zápletce.

Kokain (Blow)
Krimi / Drama / Životopisný, USA, 2001, 124 min
Režie: Ted Demme
Hrají: Johnny Depp, Penélope Cruz, Franka Potente, Rachel Griffiths, Paul Reubens

Vysíláno: sobota 9. března, 23:35, Nova Cinema

TV tipy na víkend: Osvícení, Pokání a filmová perlička Kokain
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*