TV tipy na víkend: Noční můra v Elm Street, 96 hodin a hudební drama

FOTO: Nocni mura v Elm Street

Na tento víkend jsme pro vás připravili hned dva velmi známé thrillery a jako oddych mezi nimi životopisné hudební drama.

FOTO: Nocni mura v Elm Street
Freddy Krueger není zrovna kamarád do nepohody. Zdroj: Bonton

Noční můra v Elm Street

Film vypráví o dívce Nancy, která prožila smrt svých přátel. Všichni v jejím okolí jsou toho názoru, že začíná bláznit a vytváří si v hlavě fiktivní postavu, která její přátele zabila. Tak to ovšem není. Postupně se začínají objevovat důkazy, že vrahem je Freddy Krueger, který se objevuje jen a pouze prostřednictvím snů. Když někoho ve snu zabije, zasažený člověk už se neprobere ani v realitě. Nancy se tedy s Freddym pouští do velmi nerovného boje.

Není snad nikdo, kdo by tuto hororovou klasiku neznal. Jedná se o sérii celkem šesti filmů, přičemž vysílán je právě první díl. Hlavní roli Freddyho si zde zahraje herec Robert Englund. První díl je sice už z roku 1984 a na dnešní dobu už možná mírně zastaralý, avšak přesto by ho každý milovník hororů měl minimálně jednou vidět – a pak pokračovat zbývajícími díly z této série.

Noční můra v Elm Street (A Nightmare on Elm Street)
Horor / Thriller, USA, 1984, 91 min
Režie: Wes Craven
Hrají: Robert Englund, Ronee Blakley, Heather Langenkamp, Amanda Wyss, Jsu Garcia

Vysíláno: pátek 22. března, 22:00, Nova Cinema

FOTO: Jamie Foxx
Jamie Foxx v roli Raye Charlese. Zdroj: Universal Pictures

Ray

Příběh o Rayi Charlesovi a všech jeho vzestupech a pádech v dlouhé kariéře je životopisný film, který rozhodně stojí za zhlédnutí. Vypráví o Rayových osobních bolestech i úspěších a je vyprávěním o jazzovém géniovi, který dokázal světu věnovat úplně jiný pohled na svět hudby. Jedná se o dosud nevyprávěný životopis, jehož natočení předcházelo patnáct let sbírání materiálu.

Roli Raye Charlese získal Jamie Foxx, který už si zahrál spousty rolí v mnoha úspěšných snímcích. Avšak autentičnosti tohoto příběhu se málo co vyrovná. Jedná se o film, kterému se dokonce povedlo sklidit i ovace od kritiků.

Ray
Hudební / Drama / Životopisný, USA, 2004, 152 min (Director’s cut: 178 min)
Režie: Taylor Hackford
Hrají: Jamie Foxx, Kerry Washington, Regina King, Patrick Bauchau, Curtis Armstrong

Vysíláno: pátek 22. března, 23:35, Prima Family

96 hodin

Být tatínkem se někdy stává opravdu náročnou prací – to zjišťuje i Bryan v podání Liama Neesona. Nechá se přemluvit svou dcerou, která si chce s kamarádkou udělat na pár týdnů výlet do Francie. I když se mu výlet nelíbí, nakonec dovoluje pod podmínkou, že se dcera bude pravidelně hlásit po telefonu. Avšak při jednom takovémto hlášení si dcera všimne, jak někdo unáší její kamarádku a popisuje to otci po telefonu. Ještě že je milovaný tatínek bývalý špion…

96 hodin (Taken)
Akční / Krimi / Thriller / Drama, Francie / USA / Velká Británie, 2008, 93 min
Režie: Pierre Morel
Hrají: Liam Neeson, Maggie Grace, Leland Orser, Jon Gries, Holly Valance

Vysíláno: sobota 23. března, 21:40, ČT2

TV tipy na víkend: Noční můra v Elm Street, 96 hodin a hudební drama
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář TV tipy na víkend: Noční můra v Elm Street, 96 hodin a hudební drama

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*