×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Nezvratný osud, Policejní akademie a Flashdance

Film Nezvratný osud (2000)
Nikdy nevíte, kde číhá smrt. Zdroj: Warner Bros.

Dnešní tipy jsou pouze na sobotu. Od odpoledne do večera si užijete muzikál Flashdance, komedii z policejního prostředí a nakonec horor Nezvratný osud.

Nikdy nevíte, kde číhá smrt. Zdroj: Warner Bros.

Nezvratný osud

Jak by vám asi bylo, kdyby vás stále pronásledovala smrt? To by mohl vyprávět Alex, student střední školy. Těsně předtím, než odlétne letadlo s jeho třídou, má předtuchu, že po startu bude mít havárii. Proto se snaží všechny zburcovat, aby letadlo opustili. Nakonec se po několika potyčkách ocitne venku pouze šest lidí. Když pak vidí, že se Alexova předtucha skutečně naplnila a oni jediní přežili, dostanou strach. Avšak smrt si nenechá ujít své oběti a začnou se dít zvláštní věci…

Film má i další pokračování, kde se dovíme další osudy hrdinů. Ovšem, jak to tak bývá, díl od dílu je horší. Série začala tímto snímkem na počátku milénia a zatím je natočeno dílů pět. Jestli bude horor pokračovat, na to si počkáme.

Nezvratný osud
Horor/Thriller, USA, 2000, 98 min
Režie: James Wong, Hrají: Devon Sawa, Ali Larter, Kerr Smith, Kristen Cloke, Roger Smith

Vysíláno: sobota 26. leden, 22:55, Nova

Flashdance

Muzikál z osmdesátých let vypráví příběh o dívce Alex (kupodivu jde o stejné jméno hlavního hrdiny/hrdinky jako v předchozím tipu), která pracuje v ocelárně. Ale má svůj sen, a sice dostat se na taneční školu a studovat balet. Nakonec se jí šance dostane, ale nechce přijmout protekci, která jí byla nabídnuta.

Snímek dobře kombinuje prostředí taneční a pracovní. Od sváření k baletu je daleko, ale právě tato kombinace dělá muzikál takovým, jakým je. Známá je ústřední píseň What A Feeling.

Flashdance
Drama/Romantický/Muzikál, USA, 1983, 89 min
Režie: Adrian Lyne, Hrají: Jennifer Beals,Michael Nouri, Lilia Skala, Robert Wuhl, Belinda Bauer

Vysíláno: sobota 26. leden, 15:45, Nova

Policejní akademie

Ačkoliv vysílána několikrát do roka, stejně je tato komedie pořád oblíbená. Do policejní akademie se může přihlásit kdokoliv, a tak se schází parta velmi rozličných potrhlých lidí. I když je výcvik tvrdý, nakonec se podívají nováčci i do terénu. Celý děj provází samozřejmě řada komických situací.

Policejní akademie
Komedie/Krimi, USA, 1984, 96 min
Režie: Hugh Willson, Hrají: Steve Guttenberg, Kim Cattrall, G.W. Bailey, Bubba Smith, Donovan Scott

Vysíláno: sobota, 26. leden, 17:35, NovaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..