TV tipy na víkend: Muž ve stínu, Uprchlíci a český psychothriller

Pro tento víkend jsme pro televizní fanoušky připravili výběr nejenom zahraničních filmů, ale přidali jsme i jednu z mnoha českých klasik, na které stojí za to se podívat.

Muže ve stínu si zahrál Ewan McGregor. Zdroj: H.C.E.
Muže ve stínu si zahrál Ewan McGregor. Zdroj: H.C.E.

Muž ve stínu

Příběh vypráví o spisovateli, který je najat k sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Vše probíhá zdánlivě v pořádku až do doby, kdy se na zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví mrtvola a nejde o nikoho jiného než o autorova  předchůdce na tomto literárním projektu. Spisovatel si uvědomí, jak moc velkou chybu přijetím této zakázky udělal – v expremiérově životě se totiž skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet.

Film byl natočen podle knižní předlohy anglického spisovatele Roberta Harrise. Muž ve stínu se stal jeho nejúspěšnější zfilmovanou knihou, a proto určitě stojí za zhlédnutí.

Muž ve stínu (The Ghost Writer)
Thriller / Mysteriózní, Francie / Německo / Velká Británie, 2010, 128 min
Režie: Roman Polanski, Hrají: Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Jon Bernthal, Tom Wilkinson, Olivia Williams

Vysíláno: pátek 10. května, 23:35, Prima Family

FOTO: Requiem pro panenku
Při sledování Requiem pro panenku vás bude mrazit. Zdroj: Bonton

Requiem pro panenku

Obrovská chyba dostane znásilněnou dívku místo domova dětí do ústavu pro mentálně postižené. Zde se stane hlavním bodem zájmu všech ošetřovatelek, které se vyžívají v jejím týrání. Řediteli celého ústavu je to vše jedno a jediní, kdo si uvědomují problémy, které v tomto ústavu vznikají, jsou starý ústavní lékař a jedna pečovatelka. Hlavní hrdinka se rozhodne, že ústav podpálí, protože je to její jediná šance, jak se odsud dostat pryč. Problém je, že hasiči nemají příliš velký zájem o to, aby budovu uhasili.

Film natočený oblíbeným českým režisérem Filipem Renčem vznikl podle skutečné události, která se odehrála na přelomu 80. a 90 let.

Requiem pro panenku
Drama / Thriller / Psychologický, Československo, 1992, 94 min
Režie: Filip Renč, Hrají: Aňa Geislerová, Eva Holubová, Barbora Hrzánová, Filip Renč, Soňa Valentová

Vysíláno: sobota 11. května, 00:05, Nova

Uprchlíci

 

Bankovní lupič je propuštěn z vězení a rozhodne se tentokrát vydat tou správnou cestou. Zajde proto do banky vybrat si své úspory, avšak je vzat jako rukojmí jednoho absolutně neschopného zloděje. Marně se brání, avšak tentokrát už mu nikdo nevěří, že nemá s loupeží co dočinění. Uprchlíci jsou zábavný film s oblíbenými francouzskými rodáky, jako je Gérard Depardieu nebo Pierre Richard.

Uprchlíci (Les Fugitifs)
Komedie, Francie, 1986, 95 min
Režie: Francis Veber, Hrají: Pierre Richard, Gérard Depardieu, Jean Carmet, Jean Benguigui, Stéphane Boucher

Vysíláno: sobota 11. května, 22:50, Barrandov

TV tipy na víkend: Muž ve stínu, Uprchlíci a český psychothriller
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*