×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Millerova křižovatka, Fešák Hubert, Impéria a další

 

Svěřit starost o děti bohémskému strýčkovi se možná nezdá dobrý nápad, ale i on nakonec může dostat rozum. To se však netýká žižkovského frajera Huberta, neboť ten nejlíp ví, jak se snadno a rychle dostat k penězům. Dobře zachycená fotografie nemusí být jen uměním, ale i důkazem dané doby.

Sobota 19. září

Film dne:

 

Millerova křižovatka (ČT 1; 23:40): Reagan pracuje pro bosse Lea, který má v jejich městě neomezenou moc a kterému na paty šlape sázkový podvodník Caspar. Situace se ještě však zkomplikuje v okamžiku, kdy Reagan podlehne svodům Verny, milenky Lea, a přidává se na druhou stranu. To však pro něj znamená jistou smrt.

Žánr: krimi / drama / thriller

Hrají: Gabriel Byrne, Marcia Gay Harden, John Turturro

Režie: Joel Coen, Ethan Coen (1990)

 

 

Strýček Buck (Prima; 13:25): Buck je starý mládenec, jehož život se rázem změní příjezdem jeho synovce a dvou neteří, kteří mu poodkryjí tajemství rodinného života.

Žánr: komedie / drama

Hrají: John Candy, Jean Louisa Kelly, Gaby Hoffmann

Režie: John Hughes (1989)

 

 

Fešák Hubert (Nova; 15:25): žižkovský frajer Hubert Hrabě, přezdívaný Fešák Hubert, ví, jak získat peníze bez práce. Dobře to ví i policejní inspektor Mourek, na kterého chystá past. Jenže to by nebyl Hubert, aby do ní nakonec nespadl sám inspektor.

Žánr: komedie

Hrají: Karel Heřmánek, Petr Kostka, Josef Somr

Režie: Ivo Novák (1984)

 

Neděle 20. září

Film dne:

 

Večer na téma… Fotografie a její tvůrci: Annie Leibovitz: Život objektivem (ČT 2; 20:00): dokumentární portrét zachycující legendární fotografku, která se proslavila především fotografováním známých a slavných osobností.

Žánr: experimentální / hudební / historický / dokumentární

Hrají: George Clooney, Whoopi Goldberg, Mick Jagger

Režie:Barbara Leibovitz (2006)

 

Hraniční hlídka (ČT 2; 22:10): bezstarostný voják a doktor Sirceviće diskrétně léčí poručíka Pasiće, který trpí pohlavní nemocí. Přitom se seznamuje s jeho atraktivní ženou a jejich vztah nezůstane pouze u přátelství. Jenže ani jemu není v době válečného ohrožení přáno.

Žánr: komedie / akční / drama

Hrají: Sergej Trifunović, Emir Hadzihafisbegovic, Verica Nedeska

Režie: Rajko Grlić (2006)

 

Šťastnou cestu (ČT 1; 14:20): pět prodavaček pražského obchodního domu má své vlastní sny a touhy, jenže aby jich mohly dosáhnout, musí ještě překonat řadu překážet, které jim v tom stojí.

Žánr: drama / psychologický / podobenství

Hrají: Adina Mandlová, Jiřina Štěpničková, Hana Vítová

Režie: Otakar Vávra (1943)

Impéria (Spektrum; 21:25): v tomto seriálu jsou nám předkládána největší světová vítězství  a největší porážky. Na obrazovce oživují příběhy, v nichž  hrají stěžejní roli nejen tvořivé a ničivé  síly, ale i využívání a zneužívání mocenského postavení.

Žánr: dokument

Impéria
Impéria

 Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..