TV tipy na víkend: Matrix, Trosečník, Smrtonosná past a další

Začátek dalšího zimního měsíce nám přináší akční televizní program plný zábavy a rozmanitých filmů. Udělejte si i tento víkend trochu času a usaďte se k televizním obrazovkám.

FOTO: Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
Již třetí díl této úspěšné série na televizních obrazovkách. Zdroj: Warner Bros.

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Kdy: pátek 31. ledna 2014, 20:20 NOVA

O filmu: Další díl úspěšné série filmů o mladém čaroději, tentokrát pod taktovkou režiséra Alfonsa Cuaróna, autora snímků jako Mexická jízda či Potomci lidí. Harry (Daniel Radcliffe) se ani další letní prázdniny nevyhýbá problémům ohledně čarování, avšak tentokrát je následkům za ně ušetřen. Je informován o znovuobjevení svého strýce Siriuse Blacka, který není ničím jiným než uprchlíkem z nejpřísněji střeženého kouzelnického vězení jménem Azkaban. Je však Sirius doopravdy tak zlým člověkem, jakým se na první pohled zdá?

Zajímavost: Iluzionista Paul Kieve byl k filmu přizvaný jako konzultant a naučil čarovat například představitele Rona a Hermiony. Díky němu se některé magické efekty odehrály ve skutečnosti a nemusely se upravovat počítačem.

FOTO: Matrix
Keanu Reeves jako Neo ve filmu Matrix. Zdroj: Warner Bros.

Matrix

Kdy: sobota 1. února 2014, 20:00 NOVA CINEMA

O filmu: Andy WachovskiLana Wachovski (režisérka filmu Atlas mraků) natočili film, jenž se stal absolutní sci-fi klasikou a svoji pozici si drží už více než deset let. Dostaneme se do příběhu mladého počítačového hackera jménem Neo (Keanu Reeves), jehož život se radikálně změní z minuty na minutu. Připlete se do něj totiž záhadná Trinity, která v něm vyvolá touhu po odpovědích na otázky, které už se mu delší dobou honí hlavou. Co je to Matrix? A co když celé lidstvo žije pouze v obrovském systému, jenž s běžným lidským životem nemá absolutně nic společného?

Zajímavost: V polovině roku 2002 byla známá scéna zpomalené střelby a uhýbání před kulkami napodobena ve dvaceti různých filmech.

Smrtonosná past

Kdy: sobota 1. února 2014, 22:00 PRIMA

O filmu: Další klasikou, která nás provede tímto víkendem, je Smrtonosná past režiséra Johna McTiernana. V hlavní roli se zde objeví božský Bruce Willis, jenž si zahraje policistu McClanea. Tato role mimo jiné odstartovala Bruceovu hvězdnou kariéru, která trvá až do dnešních dní. McClane chce navštívit svou ženu na vánočním večírku, avšak této party se rozhodne zúčastnit i terorista Hans Hruber (Alan Rickman). McClane na poslední chvíli stihne uniknout, avšak jeho žena je jedna z mnoha zajatců. Jaký je hlavní cíl teroristů a podaří se newyorskému policistovi jejich záměry překazit?

Zajímavost: Režisér John McTiernan trval na tom, aby bylo odstraněno co nejvíc záběrů na obličej střílejícího Alana Rickmana, protože ten při každém výstřelu silně mrknul. Je to vidět v některých záběrech i v hotové verzi filmu.

FOTO: Partička
Zábava bude pokračovat až do pondělí, a to v podání Partičky. Zdroj: Prima TV

Další tipy:

Lepší pozdě nežli později – pátek 31. ledna, 20:00, Nova Cinema
Obávaný bojovník – pátek 31. ledna, 22:20, Barrandov
Osudný omyl – pátek 31. ledna, 23:40, Nova Cinema
Návrat do budoucnosti – sobota 1. února, 09:05, Nova
Trosečník – sobota 1. února, 14:55, Nova
Poslední akční hrdina– sobota 1. února, 15:35, Nova Cinema
Londýnský gangster– sobota 1. února, 22:15, ČT2
Tranzit – sobota 1. února, 22:25, Nova Cinema
Útěky domů -neděle 2. února, 13:05, Nova
Ženy, co pijí prosecco – neděle 2. února, 14:15, Barrandov
Kletba bratří Grimmů – neděle 2. února, 20:00, Prima Cool
Valkýra – neděle 2. února, 20:00, Nova Cinema
Bolero – neděle 2. února, 22:00, ČT1
Hra – neděle 2. února, 22:30, Prima
Partička – pondělí 3. února, 22:40, Prima

TV tipy na víkend: Matrix, Trosečník, Smrtonosná past a další
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*