×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Iron Man, Soumrak mrtvých, Singles a další

Pro tento víkend jsme pro televizní fanoušky připravili opět široký výběr filmů a pořadů. Největším hitem víkendu bude Iron Man, jehož třetí díl se nedávno dočkal premiéry v kině.

Singles Movie
Osudy mladých lidí v mnoha dramatických i komediálních chvílích. To vše přináší film Singles. Zdroj: Warner Bros. Pictures

Singles

Kdy: 9. srpna 2013, 16:20 NOVA CINEMA

O filmu: Režisér Cameron Crowe nás přivede do Seattlu – města plného malých domů, ideálních pro svobodné lidi. Zaměříme se na tři mladé muže a ženy, jejich různorodé životy a propletené vztahy. Film si zakládá na podstatě, že základem života mladých lidí je v každém ohledu láska. Všechny postavy se vydávají na dlouhý a náročný boj právě za tímto nejhlubším citem.

Zajímavost: Jeden ze zamýšlených názvů filmu byl Come as you are podle písně od Nirvany.

singles movie
Matt Dillon a Bridget Fonda ve fimu Singles. Zdroj: Warner Bros. Pictures

Iron Man

Kdy: 10. července 2013, 20:20 NOVA

O filmu: Režisér Jon Favreau, který má mimo jiné na svědomí všemi milovaný seriál Jmenuji se Earl,  přichází s trojdílným sci-fi se slavnou komiksovou postavičkou – Iron Manem, jehož roli obsadí Robert Downey mladší. Tento hrdina se však od klasických marvelovských poněkud liší. Iron Man neboli Tony Stark se ke své výjimečnosti musel propracovat sám. Tony napomáhá výrobě zbraní a touto prací se živí až do té doby, než je zajat teroristickou skupinou. A tím celý příběh Iron Mana právě začíná.

Zajímavost: Iron Man je vůbec prvním komiksovým filmem, na kterém se podílela vlastní společnost Marvel. Má to své výhody, protože scenáristé dokonale ctí původní předlohu.

Robert Downey Jr. ve filmu Iron Man, Zdroj: distributor filmu
Robert Downey Jr. ve filmu Iron Man. Zdroj: Bonton

Soumrak mrtvých

Kdy: 11. července 2013, 00:20 PRIMA FAMILY

O filmu: Film režiséra Edgara Wrighta vypráví o mladém Shaunovi, jehož život se už po nějakou dobu nehýbe absolutně nikam. Teprve až po rozchodu s přítelkyní Liz se rozhodne, že je nejvyšší čas na to dát si život v mnoha ohledech do pořádku. Shaunovo období změn však naruší menší problém – epidemie, která po širokém území rozšíří všudypřítomné zombie. Shaun se vydává na záchranu své matky a Liz. Úkol je jasný – dostat je na bezpečné místo, jímž se stává jeho oblíbená hospoda Winchester.

Zajímavost:  První premiéra filmu se uskutečnila v Londýně tři dny poté, co v zemi proběhla premiéra dalšího zombie hororu Úsvit mrtvých režiséra Zacka Snydera. Oficiální premiéra ale proběhla až dva týdny poté, co byl uveden do kin snímek Úsvit mrtvých. Distributoři museli promítání filmu pozdržet kvůli načasování, nepopiratelné shodě jmen a předloze.

Další tipy:

Veřejný nepřítel č. 1 – pátek 9. července, 21:45, Nova Cinema
John a Mary – pátek 9. července, 21:50, ČT2
Na vlastní nebezpečí – sobota 10. července, 16:30, Nova Cinema
Příběh rytíře – sobota 10. července, 17:00, Nova
Zamilovaný Shakespeare – sobota 10. července, 20:15, Prima Love
Vítejte v džungli – sobota 10. července, 22:35, Nova
Tajemné okno – sobota 10. července, 23:30, ČT1
Vrať se do hrobu – neděle 11. července, 11:00, Nova
Top Gun – neděle 11. července, 15:35, Nova
Smrt jí sluší – neděle 11. července, 20:15, Prima Love
Bobule – neděle 11. července, 20:20, Nova
Spálené vzpomínky – neděle 11. července, 21:40, Nova CinemaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..