×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Hříšný tanec, Pomáda a prezidentský duel

FOTO: Hříšný tanec
Patrick Swayze a Jennifer Grey v Hříšném tanci, Zdroj: distributor filmu

Tento víkend je ve znamení muzikálů, těšit se můžete na Hříšný tanec a Pomádu. Mimo to můžete zhlédnout i politickou debatu mezi kandidáty na prezidenta.

Patrick Swayze a Jennifer Grey v Hříšném tanci. Zdroj: Vestron Pictures

Hříšný tanec

Taneční film vypráví příběh o mladé dívce, které přezdívají Baby. Ta je s rodiči v hotelu, kde se seznamuje s tancem, ale i jeho instruktorem Johnnym. Shodou okolností s ním Baby bude i tancovat, protože jeho původní taneční partnerka nemůže. To je začátek velké lásky pro dva mladé tanečníky, kteří však svůj vztah nebudou mít jednoduchý…

Snímek se řadí mezi nejoblíbenější světové filmy. Byl proslaven také ústřední písní The Time of My Life, která byla dokonce oceněna Oscarem. Hlavní roli hraje mladý Patrick Swayze, který před třemi lety zemřel na rakovinu.

Hříšný tanec (Dirty Dancing)
Romantický/Drama/Hudební, USA, 1987, 96 min
Režie: Emile Ardolino, Hrají: Jennifer Grey, Patrick Swayze, Jerry Orbach, Cynthia Rhodes, Jack Weston

Vysíláno: pátek 18. ledna, 20:20, Nova

Pomáda

Další příběh z kapitoly umění, tentokrát ale více pěveckého. Americký muzikál je o chlapci Dannym a dívce Sandy. Danny se po prázdninách vrací do posledního ročníku své školy. Tam vypráví svým spolužákům o jeho létě, které prožil jako milostný příběh. Ale to ještě neví, že dívka, se kterou prázdniny trávil, právě nastoupila do téže školy. Danny a Sandy se opět setkávají, ale ve škole to není jako o prázdninách…

Film patří mezi nejznámější a nejlepší muzikály. Původní forma je divadelní, ale po čase se muzikál z jevišť přesunul i do hrané podoby. V hlavní roli páru je John Travolta a Olivia Newton-John.

Pomáda (Grease)
Romantický/Muzikál, USA, 1978, 106 min
Režie: Randal Kleiser, Hrají: Johnt Travolta, Olivia Newton-John, Stockard Channing, Jeff Conaway, Jamie Donnelly

Vysíláno: sobota 19. ledna, 15:25, Nova

FOTO: Karel Schwarzenberg
Dáte přednost Karlu Schwarzenbergovi? Zdroj: karelschwarzenberg.cz

Prezidentský duel – Velké finále

K aktuálnímu tématu první přímé volby prezidenta se v televizním vysílání objevují různé pořady na toto téma. Na stanici Prima Family můžete proto zhlédnout tzv. prezidentský duel, ve kterém vystoupí dva kandidáti – Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman. Pokud se nemůžete rozhodnout, koho zvolit, tato politická show by vám mohla ukázat cestu. Koneckonců, správná volby je důležitá, neboť jde o dalších pět let českého státu.

Vysíláno: pátek 18.ledna, 20:15, Prima FamilyDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..