×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Hrdina, Bledý jezdec, Už tady nežijeme, Loupež po italsku a další

Byli dobrými přáteli, jenže problémy v manželství a následná nevěra otevírá dveře pro vzájemnou nevraživost a neustálé podezřívání, které nemůže dopadnout dobře. Osamělý a bezejmenný jezdec brázdí prériemi, aby učinil spravedlnosti za dost a vnesl mezi obyvatele touhou vzbouřit se a bojovat za lepší život.

Hrdina Zdroj: distributor filmu

Sobota 10. června

Film dne:

Hrdina (ČT 1; 23:15): před dvěma tisíci lety byla Čína rozdělena na sedm království, která usilovala o nadvládu nad ostatními. Stejně tak jako panovník dynastie Qin, který chtěl pomocí svého hrdinného válečníka sjednotit Čínu a stát se tak jejím Imperátorem.

Žánr: akční / drama / dobrodružný
Hrají: Jet Li, Tony Leung Chiu Wai, Maggie Cheung
Režie: Yimou Zhang (2002)

Práče (Nova; 11:55): chlapec František, kterému vojáci přezdívají Práče, se dostává po záchraně z koncentračního tábora k oddílu polní prádelny. Tady však není spokojený, neboť zde nemůže prokázat své hrdinství v bojových akcích. To se má ale brzy změnit.

Žánr: drama / válečný / rodinný
Hrají: Michael Koblic, Marie Magdolenová, Vladimír Hlavatý
Režie: Karel Kachyňa (1960)

Bledý jezdec (ČT 1; 21:15): osamělý jezdec beze jména přijíždí do zlatokopecké osady, kde se chystá postavit bezpráví a potrestat zlo v podobě úplatného marsala.

Žánr: western
Hrají: Clint Eastwood, Michael Moriarty, Carrie Snodgress
Režie: Clint Eastwood (1985)

Loupež po italsku Zdroj: bontonfilm

Neděle 11. června

Film dne:

Už tady nežijeme (ČT 2; 23:05): Jack a Hank jsou dlouholetí přátelé, které spojuje nejen jejich práce, ale i problémy v manželství, které vygradují v manželskou nevěru Jacka s Hankovou ženou, která se cítí být Hankem odstrčena.

Žánr: drama
Hrají: Mark Ruffalo, Laura Dern, Peter Krause
Režie: John Curran (2004)

Loupež po italsku (Nova; 22:00): byl to dokonalý plán loupeže, jak ukrást trezor plný zlatý cihel. Jenže nikdo z nich nepočítal, že je mezi nimi zrádce, který se nemíní s ostatními dělit. Jenže zrádce však nepočítal s možností pomsty.

Žánr: akční / thriller / krimi
Hrají: Mark Wahlberg, Edward Norton, Charlize Theron
Režie: F. Gary Gray (2000)

Zde jsou lvi (ČT 1; 14:55): důlní inženýr Štěrba je nerudný a zatrpklý muž, který se důrazně postaví proti návrhu otevřít znova těžbu ve starém dole. Pro toto rozhodnutí má své důvody, o nichž se odmítá komukoliv svěřit. Odstrkuje kolem sebe lidi a tím si pod sebou posupně podřezává větev.

Žánr: psychologický / drama
Hrají: Karel Höger, Dana Medřická, Jarmila Smejkalová
Režie: Václav Krška (1958)Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..