×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Goyovy přízraky, Návrat domů, Bláznova kronika a další

Goyovy přízrakyCírkev si sebou nese i černou minulost, která ovlivnila i slavného malíře Francisca José de Goyu, který se stal pozorovatelem lidské surovosti. Mít nějaké to kilo navíc nemusí být vždycky do breku, hlavně když máte pořádnou ránu. Srandu si lze užit i na bojišti, pokud tedy se tedy nebojuje, ale dezertuje.

Sobota 5. září

Film dne:

Goyovy přízraky (ČT 1; 21:20): nespravedlivě očerněná dívka Inés se stane obětí španělské inkvizice, která chtěla demonstrovat svou silu opětovným zavedením útrpného práva. Otec Inés se snaží najít pomoc u svého přítele Goyi. Ten se však stává jen pouhým svědkem krutostí spáchané inkvizicí.

Žánr: drama / válečný / historický

Hrají: Javier Bardem, Natalie Portman, Stellan Skarsgård

Režie: Miloš Forman (2006)

Smrt on-line (Prima; 22:30): agentka FBI Jennifer Marshová se marně snaží vysledovat autora webových stránek, na kterých on-line zabíjí své oběti podle počtu přihlášených diváků. Situace se však stává čím dál nebezpečnější i pro samotnou agentu.

Žánr: krimi / thriller / drama

Hrají: Diane Lane, Billy Burke, Colin Hanks

Režie: Gregory Hoblit (2008)

Metráček (Nova; 10:30): dospívající dívku Jitku trápí především její tloušťka a neobratnost, kterou se potýká hlavně tělocviku. Avšak i tady přijde její pravá chvíle, aby ukázala, co se v ní skrývá za potenciál.

Žánr: rodinný / sportovní

Hrají: Markéta Světlíková, Lubomír Lipský st., Jaromír Hanzlík

Režie: Josef Pinkava (1980)

Foto v perexu:

Neděle 6. září

Film dne:

Návrat domů (ČT 2; 23:00): kapitán Bob Hyde odjíždí do Vietnamu a svou ženu Sally zanechává samotnou doma. Ta aby vyplnila svůj volný čas, nabídne svou pomoc v nemocnici. Zde se seznamuje s ochrnutým válečným veteránem, který ji není lhostejný. Jenže jejího manžela potká podobný osud a Sally stojí před těžkou volbou.

Tady se sblíží s ochrnutým válečným veteránem Lukem Martinem, jenž bojuje s depresemi, samotou, a tím, že společnost nedokáže ocenit jeho oběť. Tisíce kilometrů daleko od Sally se zatím Bob pokouší vyrovnat se se situací na frontě, která je zcela jiná, než jak jí podávala oficiální propaganda…

Žánr: drama / válečný

Hrají: Jane Fonda, Jon Voight, Bruce Dern

Režie: Hal Ashby (1980)

Bláznova kronika (ČT 1; 14:25): ačkoliv v zemi zuří válka, mladého vesničana Petra to vůbec nezajímá a už ne vůbec nemá snahu se jakkoliv do boje zapojit. Když se mu však konečně podaří utéct je znovu chycen, tentokrát druhou stanou. Seznamuje se s Matějem, se kterým začíná teprve pravé dobrodružství.

Žánr: dobrodružný / komedie / historický / fantasy

Hrají: Petr Kostka, Miloslav Holub, Emília Vášáryová

Režie: Karel Zeman (1964)

Výplata (Nova; 21:55): počítačový expert Jennings přijme práci na tajném projektu i za cenu ztráty paměti. Jenže místo slibované peněžní odměny obdrží několik, na první pohled, bezvýznamných věcí. Avšak pro někoho zas tak bezvýznamné nejsou.

Žánr: sci-fi / thriller / akční / mysteriózní

Hrají: Ben Affleck, Uma Thurman, Aaron Eckhart

Režie: John Woo (2003)

Ostatní:

Česko Slovenská SuperStar (Nova; 20:00): pěvecká showDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..