TV tipy na víkend: Gladiátor, Terminátor 2, Kung Fu Panda a další

Na předposlední prázdninový víkend jsme pro televizní fanoušky připravili převahu akčních a thrillerových filmů. Nebude ovšem chybět ani pár českých klasik.

Terminator 2 Judgment day
V pokračování Terminátora nechybí Arnold Schwarzenegger. Zdroj: Magic Box

Terminátor 2

Kdy: 24. srpna 2013, 22:30 NOVA

O filmu: Úspěšný režisér James Cameron přináší další pokračování filmu Terminátor. Je tomu již celých deset let od neúspěšného pokusu o vraždu Sarah Connorové. Z budoucnosti však přichází Terminátor novějšího typu, který má za úkol zlikvidovat syna Sarah, Johna Connora. V současné době a nezávisle na sobě však po Connorovi pátrá také jiný typ, který vyslal samotný John z budoucnosti na svoji ochranu. Ten se stane pro Johna užitečným rádcem a pomocníkem.

Zajímavost: Den zúčtování se měl odehrát 29. srpna roku 1997, což je výročí, kdy Sovětský svaz v roce 1949 poprvé vyzkoušel atomovou bombu.

Terminator 2 Judgement day
Edward Furlong a Arnold Schwarzenegger v Terminátorovi 2. Zdroj: Magic Box

Gladiátor

Kdy: 25. srpna 2013, 20:00 PRIMA COOL

O filmu: Režisér Ridley Scott vytvořil mnoho úspěšných filmů, avšak za nadčasovou filmovou klasiku lze považovat právě Gladiátora. Římský generál Maximus, jehož roli obsadil všemi milovaný Russell Crowe, dovádí své vojsko k samým úspěšným bitvám. Maximus konečně začíná vidět naději pro návrat domů, avšak umírající král ho pověří ještě jedním, posledním úkolem – ujmutím se vlády. To však spustí řadu nepříjemných událostí, které nakonec Maxima donutit myslet jen na jednu věc – pomstu.

Zajímavost: Během natáčení zemřel Oliver Reed (Proximo) na infarkt. Některé jeho scény musely být přetočeny s dublérem, kterému byla v postprodukci editována tvář. Úpravy pak stály skoro tři miliony dolarů. Film je věnován Reedově památce.

FOTO: Gladiátor Russel Crowe
Russell Crowe se vrací ze své poslední bitvy jako velitel. Zdroj: Bonton

V pasti

Kdy: 25. srpna 2013, 21:35 ČT2

O filmu: Režisér David Slade nemá na svém kontě příliš mnoho snímků, avšak ve chvíli, kdy něco natočí, vždy to stojí za to. Jedním z těchto zdárných příkladů je i film V pasti. Vypráví příběh, jenž se v dnešní internetové době může naprosto běžně stát – a bohužel i stává. Čtrnáctiletá dívka jménem Hayley ráda využívá sociálních služeb na internetu, tímto způsobem se také setká s okouzlujícím fotografem Jeffem. Bohužel Jeff není jen obyčejným fotografem a pro Hayley se stane životní chybou, když přijme pozvání do Jeffova domu.

Zajímavost: Film stál necelý milion dolarů, přesto prošel kompletní digitální úpravou obrazu, kdy se sytost a škála barev dynamicky mění podle atmosféry filmu.

 

Další tipy:

Kotva u přívozu – pátek 23. srpna, 20:15, Barrandov
All That Jazz – pátek 23. srpna, 21:45, ČT2
Bestiář – pátek 23. srpna, 22:15, Nova
Z pekla – pátek 23. srpna, 23:20, Prima Family
V kůži třicítky – sobota 24. srpna, 12:45, Nova Cinema
Kung Fu Panda  – sobota 24. srpna, 15:40, Nova
Senzační prázdniny – sobota 24. srpna, 20:15, Barrandov
Austrálie – sobota 24. srpna, 20:15, Prima Love
G. I. Joe – sobota 24. srpna, 20:20, Nova
Amarcord – sobota 24. srpna, 23:20, ČT2
Což takhle dát si špenát – neděle 25. srpna, 17:50, Nova
Vzpomínky na Afriku – neděle 25. srpna, 20:15, Prima Love
Nevěrná – neděle 25. srpna, 22:05, Nova

TV tipy na víkend: Gladiátor, Terminátor 2, Kung Fu Panda a další
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář TV tipy na víkend: Gladiátor, Terminátor 2, Kung Fu Panda a další

  1. Ta strona to piękny żagiel. Trzymajcie się, bo zaraz zdworo dmuchnie!Wielkie gratulacje! Zdjęcia to po prostu Wasza kwintesencja! Osobiście jestem admiratorem serwisu .Pozostaje mi jedynie życzyć dobrej zabawy.Wasz m.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*