TV tipy na víkend: Franklyn, Valkýra a československá klasika

Pro tento víkend jsme pro filmové fanoušky vybrali mix nejrůznějších žánrů. Víkend můžete začít s britsko-francouzským dramatem, poté pokračovat německým válečným filmem až k československé komedii režiséra Smoljaka.

Eva Green ve filmu Franklyn. Zdroj: Contender Entertainment Group
Eva Green ve filmu Franklyn. Zdroj: Contender Entertainment Group

Franklyn

Kdy: 22. dubna, 2:40 NOVA CINEMA

O filmu: Jedná se o jediný film režiséra Geralda McMorrowa. Psychologické drama se odehrává v Londýně v Meanwhile City – ve městě, jež je kompletně ovládáno náboženstvím. Objeví se zde mnoho rozličných rolí jako ateistický mstitel plánující odplatu, konceptuální umělkyně nebo hluboce věřící. Na filmu je zvláštní to, že po celou dobu osciluje mezi reálným a fantasy světem a také zkoumá složitost veškerých lidských vztahů.

Zajímavost: Hlavní role ve filmu měli mít původně Ewan McGregor, Paul Bettany a John Hurt. Ovšem potom měl McGregor nehodu na kole, při které si zlomil nohu, a byl nucen z natáčení odejít. Z původního obsazení nakonec zůstala jenom Eva Green.

Jediný film režiséra . Zdroj: Contender Entertainment Group
Jediný film režiséra Geralda McMorrowa . Zdroj: Contender Entertainment Group

Valkýra

Kdy: 22. dubna, 22:20 NOVA

O filmu: Režisér Bryan Singer se rozhodl zfilmovat skutečný příběh plukovníka Clause von Stauffenberga, jehož roli si zahrál samotný Tom Cruise. Claus stál v čele rozsáhlého protinacistického spiknutí, jehož cílem bylo odstavení Hitlera a všech lidí jemu blízkých. Claus je zraněn a odvelen do fronty a mezitím dojde k vylodění spojeneckých jednotek. Vyzbrojen rafinovanou strategií hodlá použít Hitlerův vlastní nouzový plán zvaný Valkýra, a tak se rozbíhá akce s cílem zavraždit vůdce a svrhnout vládu.

Zajímavost: Skupina jedenácti komparzistů hrajících vojáky wehrmachtu byla při natáčení akční scény zraněna. Požadovali po Cruisovi – producentovi a hlavním představiteli snímku – bolestné ve výši 11 milionů dolarů.

Tom Cruise ve filmu Valkýra. Zdroj: MGM
Tom Cruise ve filmu Valkýra. Zdroj: MGM

Vrchní, prchni!

Kdy: 23. dubna, 20:00 NOVA

O filmu: Komedie režiséra Ladislava Smoljaka vypráví a knihkupci Daliboru Vránovi. Jeho život však není snadný. Dalibor je mužem činu, který nachází velké zalíbení v ženách, a proto velká část jeho výdělků vždy putuje na alimenty. Po nějaké době začne využívat toho, že si ho lidé v restauracích často pletou s číšníkem, a začne tímto způsobem vydělávat. Vše mu díky jeho důvtipu neuvěřitelně dlouho dobu prochází, avšak nic netrvá věčně.

Zajímavost: Kromě toho, že si ve filmu zahrálo hned několik členů Divadla Járy Cimrmana (pánové Svěrák, Smoljak, Kašpar, Hraběta, Vondruška, Vozáb, Weigel), má Dalibor Vrána za pokladnou v knihkupectví vystavenou gramofonovou desku Hospoda na mýtince.

Další tipy:

Trhák – pátek 21. června, 20:00, ČT1
Co je vám, doktore? – sobota 22. června, 18:30, Nova Cinema
Šíleně smutná princezna – sobota 22. června, 20:00, Nova Cinema
Věčný příběh – neděle 23. června, 13:10, Prima Family
Dvojí obvinění – neděle 23. června, 20:00, Nova Cinema

TV tipy na víkend: Franklyn, Valkýra a československá klasika
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*