×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Faunovo velmi pozdní odpoledne, Robin Hood: Král zbojníků, Mariňák, Před úsvitem a další

marinak

Hrdina, kterým bohatým bral a chudým dával se zapsal do paměti každého, kdo se setkal se středověkou legendou  ze Sherwoodského lesa. Do bojové vřavy na Blízkém východě je vyslán zelenáč, který chtěl jen pokračovat v rodinné tradici, aniž by skutečně tušil, co je to válka.

Z filmu Mariňák. Zdroj: bontonfilm.cz
Z filmu Mariňák Zdroj: bontonfilm.cz

Sobota 31. října

Film dne:

Faunovo velmi pozdní odpoledne (Nova; 23:45): stárnoucího elegán a svůdce mladých dívek Faun se začíná děsit svého stáří, a proto si chce ještě svého milostného života užít dokud to jde. Jenže jeho bláhové počínání mu pouze poodhaluje jeho prázdný život.

Žánr: komedie

Hrají: Leoš Suchařípa, Libuše Pospíšilová, Jiří Hálek

Režie: Věra Chytilová (1983)

Robin Hood: Král zbojníků (ČT 1; 21:30): mladému Robinovi z Locksley se podaří uniknout z tureckého žaláře a za pomocí svých přátel se vrací zpět do svého domova. Jenže tady není nic jako dřív a Robin se proto staví na odpor proti bezcitnému Gisbornovi, aby napravil pořádek v zemi.

Žánr: akční / dobrodružný / drama / romantický

Hrají: Kevin Costner, Morgan Freeman, Mary Elizabeth

Režie: Kevin Reynolds (1991)

Mariňák (Prima; 23:10): zelenáč Anthony chtěl pouze pokračovat v rodinné vojenské tradici. Netušil ale, že ho tato touha vyhodí s puškou v ruce a batohem na zádech uprostřed nekonečné arabské pouště tváří v tvář vražednému horku a nepřátelským iráckým vojákům.

Žánr: válečný / drama

Hrají: Jake Gyllenhaal, Jamie Foxx, Peter Sarsgaard

Režie: Sam Mendes (2005)

Neděle 1. listopadu

Z filmu Doktor na moři, Zdroj: distributor filmu
Z filmu Doktor na moři, Zdroj: distributor filmu

Film dne:

Před úsvitem (Prima; 00:20): Američan Jesse a Francouzka Céline se setkávají náhodně ve vlaku, kde si vzájemně padnou do oka. Rozhodnou se proto vysednout ve Vídni a společně strávit neobyčejných čtrnáct hodin, a to vše s vědomím, že na sebe mají jednu jedinou noc.

Žánr: drama / romantický

Hrají: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert

Režie: Richard Linklater (2003)

Doktor na moři (ČT 2; 16:10): Simon, který právě absolvoval lékařskou fakultu, si svůj začátek v lékařské profesi skutečně takhle hrozně nepředstavoval. A aby toho nebylo málo, je mu v patách navíc vdavekchtivá Wendy. Proto jediným řešením je útěk a to nejlépe na moře.

Žánr: komedie

Hrají: Dirk Bogarde, Brigitte Bardot, James Robertson Justice

Režie: Ralph Thomas (1955)

Povodeň (ČT 1; 20:00): paní Gabriela nabídne pomoc starší ženě, která v důsledků povodní přišlá téměř o všechno. Setkání obou žen dává oběma šanci vyřešit své životy, které už se chýlily ke sklonku.

Žánr: drama

Hrají: Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Josef Somr

Režie: Jiří Strach (2005)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..