×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Excalibur, Candy, Taxi, Konec starých časů a další

excaliburTen, kdo vlastní magický meč, může se stát králem. Tak praví legenda, která se váže ke králi Artušovi a rytířům kulatého stolu. Jeden nezvaný host může způsobit víc problémů než nepolapitelný taxikář, pro kterého žádná silniční pravidla neplatí. Neboť má vlastní pravidla, na která jsou krátké i babičky.

Zdroj: distributor filmu
Zdroj: distributor filmu

Sobota 9. ledna


Film dne:

Excalibur (ČT 1; 21:25): země, která je zmítána válkami, má konečně šanci na mír. Neboť Uther Pendragon, jemuž kouzelník Merlin slíbil za jeho sjednání magický meč Excalibur, uzavře se svým sokem, vévodou z Cornwallu, příměří. Jenže to všechno přijde vniveč kvůli krásné Cornwallově ženě.

Žánr: fantasy / dobrodružný / drama

Hrají: Nigel Terry, Helen Mirren, Nicholas Clay

Režie: John Boorman (1981)

Vlastní pravidla (Nova; 20:00): Rachel je rebelující dívka, se kterou si doma nevědí rady, a proto ji její zoufalá matka veze z velkoměsta do maličké díry v Idahu, kde sídlí její babička, jejíž pravidla však Rachel nemíní v žádném případě respektovat.

Žánr: komedie / romantický

Hrají: Jane Fonda, Lindsay Lohan, Felicity Huffman

Režie: Garry Marshall (2007)

Candy (ČT 1; 23:50): byla to hodná dcera a talentovaná studentka malířství do doby než se zamilovala do Dana, se kterým se stala závislá na heroinu. Pak se rozjíždí kolotoč smutných událostí, který už nelze v tu pravou chvíli zastavit. Už je pozdě na změnu.

Žánr: romantický / drama

Hrají: Abbie Cornish, Heath Ledger, Geoffrey Rush

Režie: Neil Armfield (2006)

Neděle 10. ledna

Z fimu Konec starých časů. Zdroj: distributor filmu
Z fimu Konec starých časů. Zdroj: distributor filmu

Film dne:

Sledování (ČT 2; 22:40): Bill by se rád stal spisovatelem, jenže mu k tomu chybí inspirace. Proto se rozhodne pro netradiční řešení svého problému, začne sledovat neznáme lidi na ulicích. Díky tomu narazí na zloděje, který mu poodkryje mnohem zajímavější život.

Žánr: krimi / mysteriózní / thriller

Hlasy: Jeremy Theobald, John Nolan, Barbara Stepansky

Režie: Christopher Nolan (1998)

Taxi (Nova; 20:00): Daniel není jen tak obyčejný taxikář s obyčejným autem. To brzy na vlastní pěst pozná i nemotorný policista, kterému Daniel pomůže dopadnout gang bankovních lupičů.

Žánr: akční / komedie / krimi

Hrají: Samy Naceri, Frédéric Diefenthal, Marion Cotillard

Režie: Gérard Pirès (1998)

Konec starých časů (Nova; 12:45): noví majitelé zámečku Kratochvíle jsou poctěni návštěvou svérázného cizince, který se vetře do jejich přízně. Jenže jeho pobyt je znepříjemňován některými hosty zámečku, kteří jej považují jen za sprostého podvodníka.

Žánr: rodinný / komedie / historický

Hrají: Josef Abrhám, Marián Labuda st., Jaromír Hanzlík

Režie: Jiří Menzel (1989)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..