×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Django, Thor, Zachraňte vojína Ryana a další

Poslední zářijový víkend přináší pochmurné počasí, které je ideální pro strávení v teple domova. Pestrý televizní program se jistě postará o dostatečné zpestření těchto dní.

Thor
Další hrdina z Marvelovy kouzelné dílny – Thor. Zdroj: Paramount Pictures

Thor

Kdy: 28. září, 20:20 NOVA

O filmu: Specialista na Shakespearovy hry a jejich převod na filmové plátno Kenneth Branagh přináší dalšího ze superhrdinů z Marvelovy kolekce. Thor (Chris Hemsworth) nepatří zrovna mezi poslušné synáčky, a proto jeho otci Odinovi jednou dojde trpělivost. Odin Thorovi odebere všechny jeho božské schopnosti a vyšle ho na zem pobývat mezi smrtelníky. Avšak aniž by to čekal, lidé se Thorovi po nějaké době začnou dostávat pod kůži, speciálně krásná vědkyně Jane (Natalie Portman). Avšak Thorův bratr se rozhodne všech jeho oslabení využít a je jen na Thorovi, kolik odvahy v sobě v budoucích dnech najde.

Zajímavost: Studio Marvel umístilo na konec filmu Iron Man 2 promo scénu k Thorovi. Po pouštní dálnici přijíždí agent na vrch kopce, kde kamera zabere kráter, kolem kterého je čilý ruch dalších agentů. Agent se na kopci otočí a do telefonu řekne: „Pane, našli jsme je.“ – A následuje záběr na Thorovo kladivo.

Chris Hemsworth ve filmu Thor. Zdroj: Paramount Pictures
Chris Hemsworth ve filmu Thor. Zdroj: Paramount Pictures

Vrána

Kdy: 28. září 2013, 23:05 ČT2

O filmu: Režisér Alex Proyas, jehož pravděpodobně nejznámější snímek je Já, robot, se tentokrát představí z úplně jiné stránky. Halloween je noc plná masek, tajemství a temnoty. Pro Erica (Brandon Lee) a jeho přítelkyni Shelly to však bude ještě horší, než by mohli očekávat. Do jejich bytu vtrhne skupinka lidí vykrádající na Halloween domy a ani Eric, ani jeho přítelkyně tento akt bohužel nepřežijí. Zanechají za sebou jen osamělé děvče, jež měli v péči. Pověra praví, že na druhou stranu odnáší naše duše vrána, co když se však ve vašem v životě stane něco velmi zlého, získáte i po své smrti šanci dát věci do pořádku?

Zajímavost: Film se zapsal do historie tragédií, kdy při natáčení zemřel hlavní představitel Brandon Lee. Byl zastřelen během scény, kdy měla být zastřelena jeho postava a v hlavni zůstala ostrá nábojnice. Scéna, která zaznamenala smrt Leeho, byla okamžitě na místě zničena a film se dotočil bez něj.

The Crow
Brandon Lee a jeho poslední osudová role. Zdroj: Buena Vista International

Disturbia

Kdy: 29. září 2013, 20:00 NOVA CINEMA

O filmu:  Režisér D. J. Caruso nám přináší snímek vyprávějící osud teenagera Kala (Shia LaBeouf). Kal si prošel těžkým životním obdobím po smrti svého otce a nejlepším způsobem, jak se bolesti zbavit, pro něj bylo pár bolestivých fyzických kontaktů – včetně kontaktu s učitelem. Tyto plány mu zatrhnou tři měsíce hlídaného, úředně nařízeného domácího vězení, jež mu zakazuje dojít dále než na vlastní dvorek. Ve stejné době se přestěhuje do sousedního domu hezká Ashley (Sarah Roemer), Kal se nudí, a proto věnuje veškerý svůj čas pozorování Ashley dalekohledem. Tato zábava se pro něj stává posedlostí a do jeho hledáčku se dostávají i další sousedé. Co kdyby jeho sousedem náhodou byl zloděj, násilník či třeba rovnou sériový vrah?

Zajímavost: Scénář vznikl už v devadesátých letech, ale studio ho zavrhlo poté, co se dozvědělo o připravovaném remaku Hitchcockovy klasiky – Pohled z okna s Christopherem Reevem. Scénář k Disturbii se potom dostal znovu na světlo až v roce 2004.

Další tipy:

Sestřičky – pátek 27. září, 20:00, Nova Cinema
Instinkt – pátek 27. září, 23:20, Prima Family
Django – pátek 27. září, 23:20, Nova Cinema
Můj pes Skip – sobota 28. září, 08:55, Nova
Objekt mé lásky – sobota 28. září, 14:05, Prima Love
Hádej kdo? – sobota 28. září, 15:30, Nova
Signum laudis – sobota 28. září, 20:00, ČT2
Paranormal activity 2 – neděle 29. září, 00:35, Nova
Bohové musí být šílení II – neděle 29. září, 11:05, Prima Cool
Láska a jiné kratochvíle – neděle 29. září, 15:00, Nova
Zloděj životů – neděle 29. září, 22:00, Nova Cinema
Zachraňte vojína Ryana – neděle 29. září, 22:10, NovaNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..