TV tipy na víkend: Dannyho parťáci, Absolutní moc a film o upírech

Tento víkend je pro diváky u televizních obrazovek připraven mix všech filmových žánrů, v němž si každý fanoušek přijde na své. Dostaneme se přes klasiku až k méně známému švédskému filmu.

FOTO: George a Brad Pitt ve filmu Dannyho parťáci
Danny Ocean a jeho banda mají hlavy plné nápadů a ústa plná hlášek. Zdroj: Warner Bros.

Dannyho parťáci

Lupič Danny Ocean si odseděl nějaký čas ve věznici, avšak hned po propuštění už plánuje další akci. Pořídí si proto tým jedenácti specialistů a plánem je za jednu krátkou noc okrást rovnou tři kasina o více než sto padesát milionů dolarů. Náhodou je, že všechny tři kasina vlastní jeden a ten samý majitel, který shodou okolností žije s Dannyho bývalou ženou. Dannyho akce je také menší sázka do loterie – buď získá vše, nebo naopak přijde o všechno.

Jeden z kultovních filmů 21. století se pyšní výborným hereckým obsazením. Režisér filmu Steven Soderbergh postupně natočil ještě další dva snímky se stejnou tematikou.

Dannyho parťáci (Ocean’s Eleven)
Krimi / Komedie / Thriller, USA, 2001, 116 min
Režie: Steven Soderbergh, Hrají: George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts, Matt Damon, Andy Garcia

Vysíláno: pátek 3. května, 21:55, Nova

FOTO: Ať vejde ten pravý
Lina Leandersson a Kåre Hedebrant ve švédském hororovém filmu. Zdroj: Magnet Releasing

Ať vejde ten pravý

Hrdinem filmu je dvanáctiletý chlapec jménem Oskar. Oskar žije zdánlivě klidný život na běžném švédském sídlišti. Jeho život se však úplně změní ve chvíli, kdy se setká s Eli – podivnou dívkou v Oskarově věku. Elino chování je nanejvýš podivné, a to je právě to, co Oskara na dívce přitahuje asi nejvíce. Obě děti se začnou postupně sbližovat, avšak jejich přátelství čeká zásadní zkouška ve chvíli, kdy Oskar zjistí, že je Eli upír.

Filmy s upírskou tematikou se v posledních letech staly filmovými trháky. I tento film má stejně jako většina z tohoto žánru svou knižní předlohu. Jejím autorem je John Ajvide Lindqvist, který mimo jiné zpracoval i scénář k filmu.

Ať vejde ten pravý (Låt den rätte komma in)
Drama / Horor / Romantický / Mysteriózní, Švédsko, 2008, 115 min
Režie: Tomas Alfredson, Hrají: Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, Per Ragnar, Henrik Dahl, Karin Bergquist

Vysíláno: sobota 4. května, 23:35, ČT2

Absolutní moc

Luther Whitney býval kdysi zlodějem opravdu velkého formátu. Avšak tato léta má za sebou a nyní má v plánu si jen užívat penze. Jeho zábavou se stává navštěvování místních muzeí. Tohoto plánu se však nedokáže držet příliš dlouho a za kratičký čas už chystá loupež v honosném domě manželů Sullivanových. Ta má proběhnout v době, kdy budou manželé na dovolené – avšak tento bod plánu nevyjde tak, jak má. Chvíle, kdy se paní Sullivanová objeví doma s milencem, je počátkem hodně velkého problému, který se vyvine ještě mnoha nečekanými směry.

Absolutní moc (Absolute Power)
Thriller / Krimi / Drama, USA, 1997, 121 min
Režie: Clint Eastwood, Hrají: Clint Eastwood, Gene Hackman, Ed Harris, Laura Linney, Scott Glenn

Vysíláno: neděle 5. května, 20:00, Prima Cool

TV tipy na víkend: Dannyho parťáci, Absolutní moc a film o upírech
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*