×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Bourneovo ultimátum, Obecná škola a pohádka

FOTO: Kdo vlastně jsem? přemýšlí agent Jason Bourne
Kdo vlastně jsem? Na tu otázku hledá Jason Bourne v prvním díle trilogie odpověď. Zdroj: archiv

Tento víkend jsou pro televizní fanoušky připraveny hned dvě československé klasiky, které rozhodně patří k jedněm z nejoblíbenějších. Doplní je závěrečný díl původní bourneovské trilogie.

Z pohádky S čerty nejsou žerty. Zdroj: Bontofilm
Z pohádky S čerty nejsou žerty. Zdroj: Bontofilm

S čerty nejsou žerty

Kdy: 15. dubna, 20:00 NOVA CINEMA

O filmu: Jedná se o československou klasiku v podání režiséra Hynka Bočana a podle předlohy Boženy Němcové. V pohádce se setkáme s chamtivou macechou, která připraví nevlastního syna Petra o veškeré dědictví, jehož se měl po svém otci dočkat. Petr se připlete mezi dvě královské dcery, avšak lásku pociťuje k té špatné. Dostává se do zapeklitých situací, a když už neví kudy kam, potká spravedlivého přítele – samotného čerta.

Zajímavost: Mlýn, ve kterém bydlel Petr Máchal, najdeme v obci Střehom nedaleko města Sobotka. Výcvik vojáků se zase natáčel na statku v pražských Jinonicích. Další scény pocházejí ze skalního hradu Sloup, zříceniny hradu Rotštejn v Klokočských skalách či hradu Kost.

FOTO: Ondřej Vetchý ve filmu S čerty nejsou žerty
Ondřej Vetchý jako pekelník ve filmu S čerty nejsou žerty. Zdroj:Bontonfilm

Bourneovo ultimátum

Kdy: 15. dubna, 20:00 PRIMA COOL

O filmu: Snímek režiséra Paula Greengrasse je dalším filmovým pokračováním volného příběhu o Bourneovi, který se vynořil odnikud a snaží se poskládat všechny střípky svého života dohromady. V této části už však elitní agent Bourne stojí na úplném prahu řešení své životní hádanky. Problém však je, že čím více se blíží k úplné špičce pravdy o svém životě, tím více sílí pokusy najatých vrahů, které ho o onen život chtějí připravit.

Zajímavost: Stejnojmenná knižní předloha od Roberta Ludluma nemá s filmem téměř nic společného. Pojednává o Bourneově boji se známým teroristou Šakalem.

FOTO: Jason Bourne na cestě vlakem TGV
Bourne se v celé trilogii snaží najít sám sebe a přežít. Zdroj: Bontonfilm

Obecná škola

Kdy: 16. dubna, 20:20 NOVA

O filmu: Snímek prakticky nejoblíbenějšího československého režiséra Jana Svěráka vypráví příběh odehrávající se krátce po válce na předměstí Prahy. Je to příběh desetiletého Edy a jeho kamaráda Tondy, kteří se dostanou do rukou opravdu podivně chovajícího se učitele. Ten zavede v jejich třídě pevný režim. Hned vzápětí se ovšem objevuje u učitele slabost pro něžné pohlaví, což mu značně zkomplikuje situaci.

Zajímavost: Obrázek na hrobě Edy Součka, který šlápl na rezavý hřebík a zemřel, je ve skutečnosti fotka Zdeňka Svěráka, bratra Zdeňka Svěráka, který zemřel stejným způsobem. Když se pak Zdeněk Svěrák narodil, rodiče jej pojmenovali po zesnulém bratrovi.

Další tipy:

Švindlíři – pátek 14. června, 20:00, Nova Cinema
Lhář, lhář – sobota 15. června, 13:50, Prima Family
Dým bramborové natě – sobota 15. června, 18:25, Nova Cinema
Politické kruhy – sobota 15. června, 23:50, ČT2
Van Helsing – neděle 16. června, 20:00, Prima CoolDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..