×
TOPZINE.cz

TV tipy na víkend: Batman začíná, Muži v naději, Vetřelec a další

FOTO: Liam Neeson a Christian Bale ve filmu Batman začíná
Mistr Qui-Gon a jeho... pardon, ninja Henri a jeho učedník, Bruce Wayne.

Další říjnový víkend je nabitý filmovými klasikami, které televizním fanouškům nedovolí jen tak se zvednout od televize. Začneme Batmanem a přes klasiku Za trnkovým keřem skončíme až u komedie Mamma Mia!

Dead Man Walking
Sean Penn ve filmu Mrtvý muž přichází. Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer

Mrtvý muž přichází

Kdy: 18. října 2013, 21:50 ČT2

O filmu: Režisér Tim Robins přináší nezvyklé psychologické drama, popisující neobvyklý vztah jeptišky Helen (Susan Sarandon) a na smrt odsouzeného vraha Matthewa (Sean Penn). Řadová jeptiška Susan už ve svém životě neočekávala nic, co by ji mohlo jakkoliv zaskočit či překvapit, avšak pouze do doby, než potkala Matthewa. Oscarový snímek je plný empatie, a to jak vůči pocitům vraha, tak i jeho obětí.

Zajímavost: Ve skutečnosti byli Elmo Patrick Sonnier a Robert Lee Willie, kteří spáchali stejný zločin a z jejichž příběhu vychází postava Matthew Ponceleta, usmrceni na elektrickém křesle v roce 1984. O devět let později zavedl stát Louisiana smrtící injekci a proto se filmaři rozhodli ve snímku použít právě tuto více snesitelnou variantu.

Dead Man Walking
Susan Sarandon jako řádová sestra. Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer

Batman začíná

Kdy: 19. října 2013, 20:00 NOVA CINEMA

O filmu: Christopher Nolan je jeden z mála režisérů, který se může pochlubit opravdu hvězdnými filmy, a to od prvního až do posledního, který dosud natočil. Jeho snímek Batman začíná popisuje zrození legendy Batmana (Christian Bale) a jeho začátky ještě jako chlapce pod jménem Bruce Wayne. Bruce se rozhodne pro život se dvěma identitami a ve jménu dobra pomáhat všem čestným lidem.

Zajímavost: Batmanovo vozítko batmobil bylo vytvořeno podle pátého návrhu modelu. Práce na modelech batmobilu trvala osm týdnů. Batmobil je ve skutečnosti široký 2,8 metru, dlouhý 4,5 metru a váží 2,5 tuny. Dosahoval rychlosti až 160km/h.

FOTO: Snímek z Batman začíná
Těší mě, já jsem Batman a tohle je moje auto. Zdroj: Magic Box

Muži, kteří nenávidí ženy

Kdy: 19. října 2013, 22:00 ČT2

O filmu: Úspěšnou knihu Stiega Larssona se rozhodl zfilmovat režisér Nieals Arden Oplev. Mysteriózní švédské drama řeší záhadné zmizení Harriot Vangerové, která je už mnoho let nezvěstná. Její strýc však i přesto neztrácí naději v její nalezení a na pomoc si povolá investigativního novináře Mikaela Blomkvista. Snímek popisující spletité rodinné vztahy a jejich vzájemnou nefunkčnost nabídne neobvyklou kriminální podívanou.

Zajímavost: Larsson  přiznal, že si nějaký čas před napsáním trilogie Milénium s humorem pohrával s myšlenkou, co by asi dělali Kalle Blomkvist a Pipi Dlouhá punčocha v dospělosti. Hlavní postavy série jsou tak do jisté míry inspirovány dětskými knihami Astrid Lindgrenové. Mikael Blomkvist dokonce po známém malém detektivovi zdědil příjmení a v návaznosti na to i přezdívku Kalle Blomkvist, kterou nesnáší.

Další tipy:

Vetřelec – pátek 18. října, 22:15, Prima Cool
Nepřítel státu – pátek 18. října, 23:10, Prima Family
Dítě z Marsu – sobota 19. října, 10:45, Nova Cinema
Láska podle předlohy – sobota 19. října, 12:35, Nova Cinema
Kurýr – sobota 19. října, 20:00, Prima Cool
Muži v naději – sobota 19. října, 20:20, Nova
Mamma Mia! – sobota 19. října, 21:40, Prima family
Za trnkovým keřem – neděle 20. října, 17:55, Nova
Jasné nebezpečí – neděle 20. října, 20:00, Nova Cinema
Marie Antoinetta – neděle 20. října, 20:15, Prima Love
Dracula – neděle 20. října, 21:55, ČT2
Krvavý diamant – neděle 20. října, 22:10, NovaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..