TV tipy na víkend: Alenka v říši divů, Zodiac, Skála a další

Na tento víkend jsme pro televizní fanoušky připravili dramata, pohádky i pár českých klasik. Každý si v našem výběru jistě najde svůj oblíbený žánr.

Zodiac 2010
V jedné z hlavních rolí se v Zodiacovi objeví Robert Downey Jr. Zdroj: Warner Bros.

Zodiac

Kdy: 6. září 2013, 22:50 NOVA

O filmu: Již druhé zpracování filmu, vycházející ze skutečných děsivých událostí o masovém vrahovi jménem Zodiac a odehrávající se v San Francisku, vzniklo pod taktovkou režiséra  Davida Finchera. Do rukou novináře Jaka Gyllenhaala se dostává případ známého masového vraha, který je proslulý rozesíláním šifrovaných zpráv do novin, jež popisují veškeré jeho vraždy. Pro novináře se vrah, který sám sobě říká Zodiac, stává absolutní posedlostí.

Zajímavost: Pověstný perfekcionismus Davida Finchera si můžete vychutnat například ve scéně, kdy Robert Graysmith veze syna do školy. Z rádia slyšíme upoutávku na koncert The Rolling Stones, který se reálně chystal v období, kdy se snímek odehrává. Rovněž i loga produkčních společnosti Warnes Bros. a Paramount jsou z roku 1969.

Zodiac 2010
Zodiac vypráví o záhadném masovém vrahovi. Zdroj: Warner Bros.

Alenka v říši divů

Kdy: 7. září 2013, 20:15 PRIMA FAMILY

O filmu: Slavná pohádka Alenka v říši divů tentokrát přichází v trošku jiném zpracování od oblíbeného režiséra Tima Burtona. Film zachovává klasický děj pohádky. Proto zde potkáme samotnou Alenku, která se setká s bohatým, avšak trošku přihlouplým synem lorda – Hamishem – za kterého se má vdát. Ze svatby se však Alenka rozhodne utéct a na cestě světem ji čeká mnoho zajímavých zážitků.

Zajímavost: Film Tima Burtona překonal v návštěvnosti za první týden dosavadní rekord Cameronova Avatara – ten začal s 77 miliony dolary, Alenka v říši divů vydělala za první víkend 116,3 milionu dolarů.

Alenka v říši divů
Johnny Depp ve filmu Alenka v říši divů. Zdroj: Falcon

Den nezávislosti

Kdy: 8. září 2013, 20:00 Prima Cool

O filmu: Planetu Zemi čeká v nejbližších dnech něco velkého. Bohužel se nebude jednat o žádnou příjemnou událost, protože nad všemi hlavními městy se rozmisťují létající talíře a vypadá to, že Zemi už nepostihne nic jiného než rychlý konec světa. Avšak proč se vzdávat bez boje – americký prezident (Bill Pullman), voják Steven (Will Smith) a technik David (Jeff Goldblum) sedají do stíhaček a hodlají vést krutý a nelítostný boj proti nepřátelům

Zajímavost: Film drží rekord v počtu použitých miniatur v trikových záběrech. Vzhledem k nástupu vyspělé počítačové technologie, zůstane tento rekord asi nepřekonán.

Další tipy:

Kulový blesk – pátek 6. září, 20:00, Nova Cinema
25. hodina – pátek 6. září, 23:20, Prima family
Edit Piaf – sobota 7. září, 20:00, Nova Cinema
Tajemství mé matky – sobota 7. září, 20:15, Prima Love
Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka – sobota 7. září, 20:20, Nova
Muž se železnou maskou – sobota 7. září, 22:05, ČT1
Skála – sobota 7. září, 22:35, Prima Family
Nejistá sezóna – neděle 8. září, 14:45, ČT2
Interview s upírem – neděle 8. září, 21:55, Nova Cinema
Next – neděle 8. září, 22:05, Nova

TV tipy na víkend: Alenka v říši divů, Zodiac, Skála a další
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář TV tipy na víkend: Alenka v říši divů, Zodiac, Skála a další

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*