TV tipy na víkend: Agent bez minulosti, Sněženky a machři a thriller

Pro tento víkend nabízíme všem televizním divákům průlet světovou i českou filmovou historií. Vybírat můžete ze starších filmů z 80. a 90. let a z pilotního dílu úspěšné trilogie 21. století.

Bourne si nic nepamatuje, ale zbraň ovládá bravurně. Zdroj: Bonton
Bourne si nic nepamatuje, ale zbraň ovládá bravurně. Zdroj: Bonton

Agent bez minulosti

Jednou uprostřed noci vyloví rybářská loď z moře napůl mrtvého muže s kulkami v zádech a štítkem bankovního konta pod kůží. Když se probudí, nevzpomíná si na nic ze svého života. Postupně však zjišťuje, že je schopen perfektně pracovat se zbraněmi, ovládá bojové umění a další věci, které nemohou symbolizovat nic dobrého. Vůbec netuší, kdo se ho pokoušel zabít. Dopraví se na souš, kde díky informacím v bankovní schránce postupně zjišťuje, kdo vlastně je. Také získá společnici – Marii, která mu pomáhá dopravit se do Paříže. Stále je kolem něj však mnoho lidí, kteří se ho snaží odstranit z cesty.

Film byl natočen podle románové předlohy Roberta Ludluma a při své premiéře slavil velký úspěch. Totéž platí i pro další dvě pokračování původní trilogie s Mattem Damonem v hlavní roli.

Agent bez minulosti (The Bourne Identity)
Akční / Thriller / Drama, USA / Německo / Česko, 2002, 119 min
Režie: Doug Liman, Hrají: Matt Damon, Franka Potente, Chris Cooper, Clive Owen, Brian Cox

Vysíláno: sobota 1. června, 20:00, Prima Cool

FOTO: Sněženky a Machři
Československá klasika 80. let se opět objeví v televizi. Zdroj: Bontonfilm

Sněženky a machři

Lyžařský výcvik – každý jistě rád zavzpomíná na bezstarostná studentská léta. Do těchto chvil se můžeme vrátit se studenty druhého ročníku pražského gymnázia a několika profesory všech věkových skupin. Hlavní roli ale hrají sněženky aneb slečny studentky, které se chtějí líbit, a machři, parta kluků předhánějící se, kdo dřív hodí lepší hláškuA jak už tomu bývá, studenti se rádi bouří proti stanovenému režimu, a to všemi dostupnými variantami.

Humorný film popisující středoškolský život patřil za dob Československa mezi jeden z nejoblíbenějších a stále zůstává kulturní klasikou. Snímek pochází z dílny režiséra Karla Smyczka.

Sněženky a machři
Komedie, Československo, 1982, 82 min
Režie: Karel Smyczek, Hrají: Jan Antonín Duchoslav, Václav Kopta, Michal Suchánek, Pavel Marek, Valentina Thielová

Vysíláno: sobota, 1. června 20:00, Nova Cinema

Hráči se smrtí

Jak dlouhou dobu, je možné hrát si se samotnou smrtí? Několik studentů chicagské univerzity se zabývá pokusy klinické smrti. Postupně si všichni vyzkouší, jaký stav klinické smrti opravdu je. Avšak ani jeden z nich nepočítá s tím, jaký vliv to bude mít na jejich aktuální život. U každého z nich se začnou postupně projevovat psychotické stavy, před očima se jim zjevují osoby z jejich minulosti a hranice událostí se stává postupně více a více neúnosnou. Pokud brzy nepřijdou na to, jak se svých nočních můr zbavit, může zde jít i o životy.

Hráči se smrtí (Flatliners)
Horor / Thriller / Sci-fi, USA, 1990, 115 min
Režie: Joel Schumacher, Hrají: Kiefer Sutherland, Julia Roberts, Kevin Bacon, William Baldwin, Oliver Platt

Vysíláno: neděle 2. června, 20:00, Nova Cinema

TV tipy na víkend: Agent bez minulosti, Sněženky a machři a thriller
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář TV tipy na víkend: Agent bez minulosti, Sněženky a machři a thriller

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*