×
TOPZINE.cz

TV tipy na úterý: Sedm samurajů, Klícka, Pension pro svobodné pány

Pension-pro-svobodne-pany

Být bezbranným rolníkem v době občanské války může znamenat ztrátu úrody, a tím jistou smrt. Jenže bezúhonní bandité s něčím nepočítali, a to s odporem rolníků, kteří si na ochranu najmuli samuraje. Bydlet pod jednou střechou s velkou rodinou může být k bláznění, zvláště když se v něm cítíte jako v klícce.

Film dne:

Zdroj: distributor filmu
Z filmu Pension pro svobodné pány. Zdroj: distributor filmu

Sedm samurajů (ČT 2; 00:10): zoufalý rolníci, kteří se obávají krvelačných lapků, si najmou na ochranu samuraje, kteří se osamoceni bez svých pánů potulují krajem a kteří se nebojí tasit meč.

Žánr: drama / dobrodružný / akční

Hrají: Takashi Shimura, Daisuke Katô, Minoru Chiaki

Režie: Akira Kurosawa (1954)

Klícka (ČT 1; 10:00): v bytě ve starém domě bydlí početná rodina, která se snaží vyřešit malý prostor, který nastal po svatbě a narození dítěte. Jenže danou situaci se rozhodl každý řešit po svém, což způsobí hned několik komplikací a zmatků.

Žánr: komedie

Hrají: Stella Zázvorková, Jaroslava Obermaierová, Jiří Vala

Režie: Antonín Moskalyk (1971)

Pension pro svobodné pány (ČT 2; 20:15): Chez Marcel je pension pro svobodné pány, který má však jednu chybu, je v něm zakázáno přijímat dámské návštěvy. I když za porušení hrozí výpověď z penzionu, přesto podnájemník Mulligen zákaz překročí, a tím odstartuje sled bizardních situací.

Žánr: komedie

Hrají: Iva Janžurová, Josef Abrhám st., Jiří Hrzán

Režie: Jiří Krejčík (1967)

Ostatní: Sólo pro… Glena Hansarda(ČT 1; 22:55): frontmana světoznámé skupiny The Frames doprovází na klavír Markéta Irglová.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..