×
TOPZINE.cz

TV tipy na úterý: Lásky jedné plavovlásky, Sahara, Zápisky o skandálu

Lásky jedné plavovláskyK mezinárodnímu úspěchu přispěl Miloš Forman i svým filmem o naivní dívce hledající trochu lásky, který se řadí k vrcholným dílům české nové vlny. Americké jednotky řeší však zcela jiný problém, neboť poušť je nevyzpytatelná a voda se tu cení zlatem. Navíc jsou tu německé jednotky.

Zdroj: distributor filmu
Zdroj: distributor filmu

Film dne:

Lásky jedné plavovlásky (ČT 2; 20:00): mladičká blondýnka Andula netouží po ničem jiném, než prožít trošce prosté lidské lásky. A když už si konečně myslí, že potkala toho pravého, tak ji čeká nemilé překvapení.

Žánr: komedie

Hrají: Hana Brejchová, Vladimír Pucholt, Vladimír Menšík

Režie: Miloš Forman (1965)

Sahara (Nova; 22:55): seržant americké armády Joe Guán, který se svými muži ustupuje před  německými jednotkami, má před sebou nelehký úkol. Jeho jednotce, která projíždí pouští, dochází voda a jediný zdroj je ve studni, kde však vodu čerpají i němečtí vojáci.

Žánr: akční / válečný

Hrají: James Belushi, Alan David Lee, Mark Lee

Režie: Brian Trenchard-Smith (19)

Zápisky o skandálu (HBO 2; 23:45): stárnoucí učitelka Barbara je lesbička, která se cítí ve svém životě osamocena. To se však pro ni mění v okamžiku, kdy do školy nastoupí nová kolegyně Sheba, kterou začne vydírat. Jenže Barbaře se situace vymkne z rukou a následky jsou ničivé.

Žánr: drama

Hrají: Cate Blanchett, Judi Dench, Alice Bird

Režie: Richard Eyre (2006)Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..