×
TOPZINE.cz

TV tipy na úterý: Jeskyně Žlutého psa, Goyovy přízraky, Adéla ještě nevečeřela

Na první pohled obyčejná rodina, která však žije neobyčejným životem, který v sobě skýtá tolik kouzla, že je to až záviděníhodné. Dostala se do spár inkvizice, která se nebojí použít všech prostředků, aby zachránila sebe i svou moc. Do Prahy je povolán slavný detektiv Nick Carter, neboť jen on může přijít skutečné pravdě na kloub.

Jeskyně Žlutého psa Zdroj: distributor filmu

Film dne:

Jeskyně Žlutého psa (ČT 1; 09:00): život kočovných mongolských pastevců se jen málo podobá tomu, co známe, a přesto jsou jejich životní příběhy stejné jako kdekoliv na světě.

Žánr: drama / dokumentární
Hrají: rodina Batchuluunových
Režie: Byambasuren Davaa (2005)

Goyovy přízraky (ČT 1; 22:30): nespravedlivě očerněná dívka Inés se stane obětí španělské inkvizice, která chtěla demonstrovat svou sílu opětovným zavedením útrpného práva. Otec Inés se snaží najít pomoc u svého přítele Goyi. Ten se však stává jen pouhým svědkem krutostí spáchané inkvizicí.

Žánr: drama / válečný / historický
Hrají: Javier Bardem, Natalie Portman, Stellan Skarsgård
Režie: Miloš Forman (2006)

Adéla ještě nevečeřela (Tv barradov; 23:05): soukromý detektiv Nick Carter je povolán do Prahy, aby zde vyřešil složitý případ, se kterým si místní policie neví rady. Jak se však posléze ukáže, za úkladnými intrikami stojí nebezpečný zločinec, kterého Carter moc dobře zná a kterého považoval za mrtvého.

Žánr: komedie / krimi
Hrají: Michal Dočolomanský, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký
Režie: Oldřich Lipský (1977)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..