×
TOPZINE.cz

TV tipy na úterý: Dode’s-Ka Den, Charly, Divoká stvoření

divoka-stvoreniPřežít ještě jeden den a to nejlíp, jak to jen jde. To je přání obyvatel jedné zchudlé kolonie, kde lidé nemají ustláno na růžích. Měl touho zlepšovat se a stát se tak pro okolí normálním. Jenže když ho porazila i myš, neměl jinou šanci než podstoupit riskantní operaci.

Z filmu Divoká stvoření. Zdroj: distributor filmu
Z filmu Divoká stvoření. Zdroj: distributor filmu

Film dne:

Dode’s-Ka Den (ČT 2; 00:10): tragikomické příběhy ze života obyvatel jedné z předměstských kolonií Tokia, které zachycují dno společnosti a každodenní boj o přežití.

Žánr: drama / fantasy

Hrají: Yoshitaka Zushi, Kin Sugai, Yûko Kusunoki

Režie: Akira Kurosawa (1970)

Charly (ČT 2; 20:00): mentálně zaostalý Charly se snaží sebezdokonalovat, jenže jeho snahy přicházejí vniveč. Kromě toho, že si z něj všichni dělají legraci, ho také rozčiluje, že je hloupější než laboratorní myš. To se však změní po experimentální mozkové operaci.

Žánr: drama / sci-fi

Hrají: Cliff Robertson, Claire Bloom, Lilia Skala

Režie: Ralph Nelson (1968)

Divoká stvoření (Prima; 21:30):  finanční magnát koupí malou krachující zoo, která musí ihned začít prosperovat. Proto se uchyluje k opatřením, se kterými se zaměstnanci nedokáží smířit a začíná vzpoura.

Žánr: komedie

Hrají: John Cleese, Jamie Lee Curtis, Kevin Kline

Režie: Robert Young, Fred Schepisi (1997)

Ostatní: Václav Havel, Praha – Hrad (ČT 1; 20:00): dokument ke 20. výročí první volby Václava Havla prezidentem republiky.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..