×
TOPZINE.cz

TV tipy na tento víkend: Spider-Man 3, Eragon a Četník a mimozemšťané

Eragon a Safira

O tomto víkendu se můžete těšit na sci-fi různého druhu. Na televizní obrazovky zavítá francouská komedie o četníkovi, komiksový hrdina ve filmové podobě a také příběh s draky.

Eragon a jeho dračice jdou do války proti králi. Zdroj: Bonton

Eragon

Sci-fi příběh o dracích nás přivádí do malé vesnice, kde se mladík jménem Eragon náhodou dostane k dračímu vejci. Z něho se vylíhne dračice Safira. Oba však musejí prchnout, protože zemi ovládá zlý král a vyslal své sluhy, aby Eragona a Safiru hledali. Ti jsou na cestě na jih, provází je jejich přítel Brom. Ten však umírá, a tak se hrdinové vydávají na cestu na vlastní pěst.

Snímek je inspirován tetralogií Odkaz Dračích jezdců od mladého spisovatel Paoliniho. Ten čerpal inspiraci u Tolkienových příběhů a vzniklo z toho sci-fi stejně dobré kvality. Bohužel film je na tom hůře, vynechává podstatné věci a není reálné navázat pokračováním. Měl by se natočit spíše celovečerní snímek, který by divákům přiblížil rozsah a plný děj příběhu. Možná se jednou dočkáme…

Eragon
Fantasy/Akční, USA/Maďarsko/VB, 2006, 120 min
Režie: Stefen Fangmeier, Hrají: Ed Speleers, Jeremy Irons, Sienna Guillory, Robert Carlyle, John Malkovich

Vysíláno: sobota 12. ledna, 22:20, Prima Family

Tobey Maguire jako Spiderman. Zdroj: distributor filmu
Tobey Maguire jako Spiderman. Zdroj: Falcon

Spider-Man 3

Třetí pokračování amerického velkofilmu o mladém studentovi Peteru Parkerovi, který má neobyčejné schopnosti. Opět má na starosti honbu za zločinci a padouchy, avšak život mu komplikuje i jeho láska, Mary Jane. Navíc se jeho kostým začíná měnit na černý vlivem temné síly…

Od předchozích dílů se obsazení moc neliší. Režisér zůstal stejný – Sam Raimi. I hlavní hrdina je ztvárňován stále Tobeym Maguirem. Trojka už však není tak úspěšná jako předchozí díly, diváci ji hodnotí poněkud hůře. Závěr trilogie, v níž je stále pavoučí muž, už asi nikoho moc neurve.

Spider-Man 3
Fantasy/Akční, USA, 2007, 127 min
Režie: Sam Raimi, Hrají: Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Thomas Haden Church, James Franco, Elizabeth Banks

Vysíláno: pátek 11. ledna, 20:20, Nova

Četník a mimozemšťané

Další díl velmi známé komedie s Louisem de Funèsem v hlavní roli. Jeho četnické příběhy mají několik dílů, ale tento je nejfantastičtější. Strážník Cruchot se snaží vyhodit ze svého města návštěvu z vesmíru. Ta ovšem nemá s lidstvem zlé úmysly, ale muž v uniformě si nedá říct. Nakonec se snaží dokázat existenci mimozemského života a jednoho z návštěvníků chce chytit. Nechybí opět mnoho zábavných scén, jako už to u francouzských komedií bývá.

Četník a mimozemšťané
Fantasy/Komedie, Francie, 1979, 92 min
Režie: Jean Girault, Hrají: Louis de Funès, Michel Galabru, France Rumilly, Guy Grosso, Michel Modo

Vysíláno: sobota 12. ledna, 17:40, NovaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..