×
TOPZINE.cz

TV tipy na tento víkend: Avatar, Kdopak to mluví a šílená komedie

O následujícím víkendu si pusťte trhlého kadeřníka, velkofilm z planety Pandora nebo rodinnou komedii s Travoltou.

Adam Sandler v roli Zohana. Zdroj: youtube.com

Zohan: Krycí jméno kadeřník

Pokud v pátek nikam nevyrážíte a chcete si zpříjemnit pozdní večer, zapněte si Zohana. Komedie o agentovi z Blízkého východu, který předstírá svou smrt, aby si mohl splnit svůj kadeřnický sen, jistě stojí za zhlédnutí. Ačkoliv je film trochu neetický, a nejde to říct jinak než, že je místy i trapný, v jistých místech se zasmějete. A kdo kdy vymyslel komedii, která je vtipná od začátku do konce, že?

Tvůrci snímku jsou Adam Sandler, Robert Smigel a Judd Apatow, z nichž první jmenovaný obsadil hlavní roli. Sandler nápad o kadeřníkovi dostal dávno, k realizaci došlo až před pár lety. Taky úspěšně rozdělil své fanoušky na dvě skupiny – jedna ho žere, druhá odsuzuje. Do jaké se přidáte vy, to zjistíte v pátek.

Zohan: Krycí jméno kadeřník (You Don’t Mess with the Zohan)
Komedie/Akční/Drama, USA, 2008, 113 min.
Režie: Dennis Dugan, Hrají: Adam Sandler, John Turturro, Emmanuelle Chriqui, Nick Swardson, Lainie Kazan

Vysíláno: pátek 2. listopadu, 22:25, Nova

Avatar
Již v sobotu ovládnou obrazovky Na’vi. Zdroj: Bontonfilm

Avatar (recenze)

Jistě největší pecka tohoto víkendu. I když po dlouhé době, tak přesto k nám konečně přichází televizní premiéra modrého filmu. Nejdříve k ději: Na nově objevenou planetu Pandora je ze Země vyslána mise, která ji má prozkoumat. Ale lidé se na ni mohou dostat pouze pomocí dvojníků – Avatarů – kteří jsou ovládáni duševně. Avšak obyvatelstvo Na’vi se nechce nechat kolonizovat a vypuká boj.

James Cameron opět chtěl stvořit megafilm, a to se mu povedlo. Nejenže se jedná o jeden z nejdražších filmů, které kdy byly natočeny, ale také se stal nejvýdělečnějším. Avatar je ve skutečnosti starý – první návrh vznikl v roce 1994. V roce 1999 chtěl Cameron premiéru, ale kvůli nedostatku technologií se začalo natáčet až v roce 2006. Byly použity speciální filmové efekty, které ve 3D formátu i mimo něj vytváří nezapomenutelný zážitek.

Avatar
Sci-fi/Fantasy/Dobrodružný, USA/VB, 2009, 169 min
Režie: James Cameron, Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi

Vysíláno: sobota 3. listopadu, 20:00, Prima Family

Kdopak to mluví?

I když se s touto komedií setkáváme na obrazovkách dvakrát ročně, vždy se na ni dá dívat. Starý humor prostě neomrzí, a i když je děj trošku sušší, pravou jiskru tomu dodává John Travolta v hlavní roli. Ten se stává nevlastním otcem malého Mickeyho, když se seznámí s jeho matkou při jízdě do porodnice. Celý děj je navíc dotvořen dětským pohledem na situaci.

Kdopak to mluví (Look Who’s Talking)
Komedie/Rodinný, USA, 1989, 93 min
Režie: Amy Heckerling, Hrají: John Travolta, Kirstie Alley, Olympia Dukakis, George Segal, Abe Vigoda

Vysíláno: sobota 3. listopadu, 15:30, NovaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..