×
TOPZINE.cz

TV tipy na tento víkend: Apollo 13, Indiana Jones a komedie s Menšíkem

Trojice

O tomto prodlouženém víkendu, tedy alespoň pro školáky, se podíváme na vesmírný příběh Apolla 13, jeden z dílů Indiana Jonese a českou komedii.

Trojice astronautů se dostane do potíží. Zdroj: distributor filmu

Apollo 13

Všichni znají příběh nešťastného třináctého Apolla v roce 1970, kdy celý svět napjatě čekal, jak to dopadne s trojicí astronautů uvízlých ve vesmíru. Místo toho, aby přistáli na Měsíci, bojují o život v nepříznivých kosmických podmínkách poškozené lodi.

Trojici cestovatelů ztvárnili Tom Hanks, Bill Paxton a Kevin Bacon. Snímek byl natočen pětadvacet let po skutečné události a objeví se v něm i známá hláška: „Houstone, máme problém.“ Film získal dvě oscarová ocenění, a to za střih a zvuk.

Apollo 13
Drama/Dobrodružný, USA, 1995, 140 min
Režie: Ron Howard, Hrají: Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon, Gary Sinise, Ed Harris

Vysíláno: pátek 26. října, 22:55, Prima Family

Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy

Indiana Jones je velmi známá filmová postava, kterou neproslavili pouze tvůrci Steven Spielberg a George Lucas, ale i neodmyslitelný bič, se kterým mrská ostošest. Tentokrát nás příběh zavede ke hledání tajemné Archy úmluvy, kterou Indy musí najít dřív než nacisté, v jejichž rukou by znamenala zkázu.

Filmový zážitek navíc prohlubuje filmová hudba od jednoho z nejlepších filmových skladatelů Johna Williamse. Hlavní roli ztvárnil hollywoodský Harrison Ford. Pokud se již chcete navnadit na sobotní večer, pusťte si známou znělku a ihned se dostanete do nálady!

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (Indiana Jones: Raiders of the Lost Ark)
Dobrodružný/Akční, USA, 1981, 115 min
Režie: Steve Spielberg, Hrají: Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman, Ronald Lacey, Alfred Molina

Vysíláno: sobota 27. října, 20:20, Nova

Půl domu bez ženicha

Česká, lépe řečeno československá komedie v hlavní roli s Vladimírem Menšíkem ukazuje rozdíly představ rodičů a dětí. Otec, kterého hraje Menšík, má dvě dcery, Jiřinu a Olinu. Jiřina má před vdáváním a otec se jí a její sestře rozhodne postavit luxusní vilu ve vesnici, kde žijí. Do stavby zatáhne i snoubence dívky a navíc ještě mládence, u kterého doufá, že bude druhým ženichem pro Olinu… Takto pak vznikají mnohé humorné situace.

Není to žádný trhák, ale klasický film z osmdesátých let, který se hodí právě na nedělní podvečer. Hlavní podíl na tom má skvělý Vladimír Menšík.

Půl domu bez ženicha
Komedie, Československo, 1980, 80 min
Režie: Hynek Bočan, Hrají: Vladimír Menšík, Blažena Holišová, Veronika Freimanová, Václav Vydra nejml., Marta Malá

Vysíláno: neděle 28. října, 17:40, NovaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..