×
TOPZINE.cz

TV tipy na středu: Postel, Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Já, ty, oni

Ženy i muži žijí ve stejném světě, přesto ho vnímají jinak. Soužití těchto dvou druhů může však způsobit, že se svět může proměnit v disharmonické místo, ze kterého je nejlépe utéct. Suchý byt pro poslední přeživší rodinu vodníků není optimální řešení. Je proto potřeba jednat, a to rázně. I kdyby mělo dojít ke krajnímu řešení v podobě likvidace bytového referenta.

Postel Zdroj: distributor filmu

Film dne:

Postel (ČT 1; 23:45): Luboš, který vyrůstal bez otce, je značně poznamenán ženským světem, ve kterém strávil většinu svého života. Tato skutečnost se začíná projevovat jako přítěž v okamžiku jeho smrti, kdy se mu rekapituluje jeho život.

Žánr: experimentální / drama / komedie / mysteriózní
Hrají: Michal Przebinda, Stanislava Jachnická, Sylva Langová – Williams
Režie: Oskar Reif (1995)

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (Nova; 20:00): posledním vodníkům v Čechách hrozí konec, neboť jejich vlhký domek na břehu Vltavy má být zbourán. Tomu chtějí jakýmkoliv způsobem zabránit. I kdyby měli samotného bytového referenta doktora Mráčka utopit.

Žánr: komedie / fantasy
Hrají: Libuše Šafránková, Jaromír Hanzlík, František Filipovský
Režie: Václav Vorlíček (1974)

Já, ty, oni (ČT 2; 22:15): neprovdaná Darlene se se svým dítětem vydává na cestu, při které chce najít svého vyvoleného. Jenže její putování je marné a když se po pěti letech vrací domů, kde ji o ruku požádá starý Osias. Tak začíná podivuhodný příběh jedné ženy, tří mužů a jejich vzájemného soužití uprostřed pusté divočiny.

Žánr: drama / komedie / romantický
Hrají: Regina Casé, Lima Duarte, Stênio Garcia
Režie: Andrucha Waddington (2000)



Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..