×
TOPZINE.cz

TV tipy na pondělí: Výkřik ve tmě, Vrchní, prchni, Romaneto

Měla to být skvělá dovolená, která se však proměnila v peklo ve chvíli, kdy se rodiče dostávají do pasti, ze které není uniku, neboť síla medií je silnější než racionální spravedlnost. Tajemno je všude kolem nás, jenže co když zná někdo klíč k rozluštění záhady týkající se jednoho zvláštního obrazu.

Josef Abrahám jako falešný čísník ve filmu Vrchní, prchni. Zdroj: distributor filmu

Film dne:

Výkřik ve tmě (ČT 1; 22:15): rodina mladého misionáře se vydává strávit dovolenou v australském vnitrozemí. To však ještě nikdo z nich netuší v jaké drama se jejich dovolená promění v okamžiku, kdy se jedno z jejich dětí ztratí. Tím to totiž nekončí, ale teprve začíná.

Žánr: drama
Hrají: Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams
Režie: John Patrick Shanley (2008)

Vrchní, prchni (Nova Cinema; 20:00): Dalibor Vrána je milovníkem žen, což se taky odrazí na jeho životě, neboť veškeré jeho peníze jdou na alimenty. Proto svou tíživou situaci začne řešit  kuriózním způsobem. Stane se z něj fantom restaurací a tím pádem i postrach všech číšníků.

Žánr: komedie
Hrají: Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Zdeněk Svěrák
Režie: Ladislav Smoljak (1980)

Romaneto (ČT 1; 09:00): až děsivá atmosféra, plná sychravé vlhkosti a potemnělosti provází osudy zoufalého pátrače, jenž se marně pokouší odhalit údajné tajemství oltářního obrazu z malostranského mikulášského chrámu.

Žánr: drama
Hrají: Viktor Preiss, Pavel Pavlovský, Radovan Lukavský
Režie: Jaroslav Soukup (1980)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..