×
TOPZINE.cz

TV tipy na čtvrtek: Želvy mohou létat, Všichni domů, Nestyda

Želvy mohou létatVálka si vybírá svoji daň nejen na lidských životech, ale především se podepisuje na psychice dětí, které si musejí během ní projít peklem. A není větším štěstím, když válka skončí a všichni se rozhodnou odejít domů ke svým rodinám.

Film dne:

Želvy mohou létat (ČT 2; 23:10): když dospělí vedou války, berou dětem úplně všechno. Dětství, rodiče, obživu i iluze. Z dětí se tak stávají doslova kameny, které odmítají si přiznat své city.

Žánr: válečný / drama

Hrají: Soran Ebrahim, Avaz Latif

Režie: Bahman Ghobadi (2004)

Všichni domů (ČT 2; 17:00): v roce 1943 Itálie kapituluje a uzavírá příměří se Spojenci, přičemž Němci brzy pochopí, že musí zdolat nového nepřítele. Osudy poručíka Innocenziho a vojína Ceccarelliho zachycují plnokrevným obrázkem chaos těchto týdnů v původně fašistické Itálii.

Žánr: válečný / drama

Hrají: Alberto Sordi, Martin Balsam, Carla Gravina

Režie: Luigi Comencini (1960)

Nestyda (HBO; 18:35): Oskar má všechno po čem by člověk mohl toužit, přesto je se svým dosavadním životem ne tak zcela spokojen. Proto je odhodlán udělat svérázný krok ke změně, kterou však nemusí ustat.

Žánr: komedie

Hrají: Jiří Macháček, Pavel Liška, Emília Vášáryová

Režie: Jan Hřebejk (2008)

Ostatní:

Bez bázně (ČT 2; 21:20): dokumentární film s investigativními prvky se zabývá několika novinářskými kauzami poslední doby.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..