×
TOPZINE.cz

TV tipy na čtvrtek: Křídla slávy, Hrozny hněvu, Kalifornie

Zneužil ho, aby získal na popularitě, místo toho si však připravil půdu pro svůj vlastní konec. Jenže ani vrah, který byl zároveň obětí, se neštěstí, respektive smrti, nevyhýbá. Kalifornie je místo, kde je nejlépe začít. To si mysleli do chvíle, než do ní stoupili a poznali krutou skutečnost.

Křídla slávy Zdroj: distributor filmu

Film dne:

Křídla slávy (ČT 2; 21:00): Valentin je slavná filmová hvězda, přičemž Brian je neznámý spisovatel, kterého zneužil Valentin ke svému prospěchu. To se ovšem Brianovi nelíbí a protože nedokáže vzniklou situaci rozumně vyřešit, Valentina zabije, přičemž sám přichází o život. Tak se začíná rozvíjet bizarní příběh dvou lidí, kteří dostanou druhou šanci.

Žánr: komedie / drama / fantasy
Hrají: Peter O’Toole, Colin Firth, Marie Trintignant
Režie: Otakar Votoček (1990)

Hrozny hněvu (Prima Cool; 22:00): farmářská rodina Joadových je nucena opustit svůj domov a vydat se hledat nové živobytí. Rozhodnou se proto podniknout cestu do Kalifornie, která se má stát jejich novým a lepším domovem. Jenže tvrdá skutečnost se zcela míjí s vysněnými idejemi.

Žánr: drama
Hrají: Henry Fonda, Jane Darwell, John Carradine
Režie: John Ford (1940)

Kalifornie (Nova; 22:55): mladý spisovatel Brian se vydává po stopách masových vrahů aniž by tušil, že jeho spolujezdec má k tomuto tématu blíž, než by sám Brian považoval za nutné.

Žánr: krimi / thriller
Hrají: Brad Pitt, Juliette Lewis, David Duchovny
Režie: Dominic Sena (1993)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..